|

طرز تهیه فلافل ساندویچی جنوبی اصل ترد و خوشمزه با سیب زمینی

برای اینکه یک فلافل با کیفیت داشته باشید باید نخود را حداقل 24 ساعت خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود.

لینک کوتاه کپی شد

امروز در این پست قصد داریم طرز تهیه فلافل جنوبی بسیار خوشمزه را به شما آموزش بدهیم اما فلافل این غذای بسیار خوشمزه که راه دراز و طولانی را از مصر و حجاز طی کرده تا به ایران رسیده است. در کتاب های آشپزی فلافل جزء دسته های شامی به حساب می آید ولی قدمت فلافل خیلی بیشتر از شامی ها می باشد.

فلافل یک غذای بسیار محبوب در سوریه و فلسطین نیز می باشد. اما برای اینکه یک فلافل با کیفیت داشته باشید باید نخود را حداقل 24 ساعت خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود. شاید برای شما پیش آمده که بخواهید در منزل فلافل تهیه کنید ولی در موقع سرخ کردن آنها فلافل وا رفته یا ترد و برشته نمی شود ما به شما تمام نکات تهیه یک فلافل خوشمزه را خواهیم گفت که اگر یکبار این فلافل را تهیه کنید دیگر از بیرون ساندیچ فلافل نخواهید گرفت. امروز قصد داریم طرز تهیه فلافل را که از سایت parsiday برای شما آورده ایم را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید با یک غذای جنوبی درجه یک.

1

مواد لازم برای تهیه فلافل

  • نخود 2 پیمانه
  • سیب زمینی 1 عدد
  • پیاز 1 عدد
  • سیر 5 حبه
  • نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، پودر گشنیز، زیره، پایریکا، ادویه فلافل به مقدار لازم

 

طرز تهیه فلافل ساده خانگی با سیب زمینی

مرحله اول :  آماده سازی نخود

ابتدا نخود را از قبل خیس کنید و در این حین چندین بار حتما آبش را عوض کنید تا نفخش گرفته شود می توانید یک خیار را با پوست روی نخودها بگذارید برای تسریع در کارها بعد از اینکه نخود خیس خورد آن را آبکش کنید و اجازه دهید کمی خشک شود سپس دوبار چرخ کنید یا با کمک غذاساز خوب له کنید تا پودر شوند.

مرحله دوم : رنده پیاز و سیب زمینی

پیاز و سیب زمینی را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و حتما آبش را بگیرید سپس سیر ها را نیز پوست بگیرید و رنده ریز یا پوره کنید.

مرحله سوم : تهیه مایه فلافل

نخود پودر شده را به همراه پیاز و سیب زمینی و سیر و تمام ادویه ها داخل یک ظرف ریخته و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود (حتما مواد را خوب با قاشق هم بزنید نباید شل باشد)

مرحله چهارم : سرخ کردن فلافل

داخل یک شیرجوش روغن ریخته و اجازه دهید تا داغ شود حالا برای برداشتن از مواد می توانید با کمک فلافل زن بردارید و مواد را روی آن قرار دهید و کمی با دست به آن حالت دهید و داخل روغن داغ سرخ کنید یا می توانید مانند کتلت از مایه فلافل برداشته و داخل دست گرد کنید و سرخ کنید حتما بعد از سرخ شدن روی دستمال روغن گیر قرار دهید به همین راحتی فلافل خانگی ما حاضر شد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه فلافل

اگر آب پیاز و سیب زمینی را نگیرید باعث شل شدن مایع فلافل می شود و درون روغن وا می رود.

حرارت ملایم باشد تا فلافل ها مغز پخت شوند.

برای رژیمی تر شدن فلافل می توانید آن را در فر 200 درجه تهیه کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها