|

آخرین خبرها از افزایش حقوق بازنشستگان امروز شنبه 12 خرداد

سخنگوی دولت: به‌پیشنهاد وزارت کار، افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیئت دولت تصویب شد و حقوق حداقل‌بگیران 35درصد افزایش می‌یابد.

لینک کوتاه کپی شد

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: به‌پیشنهاد وزارت کار، افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی امروز در هیئت دولت تصویب شد و حقوق حداقل‌بگیران 35 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از ساعد نیوز؛ وی افزود: به‌عنوان مثال یک فرد بازنشسته دارای همسر که یک فرزند داشته باشد، بالای 10 میلیون تومان دریافتی خواهد داشت و البته سایر سطوح هم افزایش 22 درصد و یک مبلغ ثابت دارند.

سخنگوی دولت در ادامه بیان کرد: شش‌ماه از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد دریا می‌گذرد و قرار شده بود دولت برنامه اجرایی آن را تدوین کند، این برنامه تفصیلی و زمان‌بندی‌شده در دولت به تصویب رسیده است، سازوکار اجرا و وظایف هر دستگاه مشخص شده است و 40 حکم دارد و مبتنی بر یک سند است.

بهادری‌جهرمی اظهار داشت: آیین‌نامه‌ای با پیشنهاد وزارت کار در راستای اجرایی‌سازی یکی از سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی برای ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی ایرانیان به تصویب رسید، با این مصوبه هماهنگی، کارآمدی و انسجام در خدمت‌رسانی‌های حمایتی جوامع تحت پوشش نهادهای حمایتی را خواهیم داشت.

وی درباره برنامه دولت برای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: با تصویب هیئت دولت، فعلاً مبلغ 1500 میلیارد تومان به‌صورت تنخواه در اختیار استاندار و وزارت کشور قرار خواهد گرفت تا در سطح استان هزینه شود؛ البته خسارات بیشتری رخ داده است و پس از برآورد نهایی، کمک‌ها مشخص خواهد شد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها