|

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی امروز یکشنبه 9 اردیبهشت

پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا آغاز می شود.

لینک کوتاه کپی شد

محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در گفتگو با نبض بازار، درپاسخ به این سئوال که حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان چه میزان افزایش خواهد یافت، گفت: این قول را به بازنشستگان تامین اجتماعی می‌دهیم که حقوق امسال از مجموع  حقوق کارگران و کارمندان کمتر نشود. ما در کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی  در حال پیگیری هستیم تا ماده ۹۶ تامین اجتماعی اجرایی شود این ماده قانون به صراحت می‌گوید تامین اجتماعی مکلف است حداقل سالی یک‌بار حقوق بازنشستگان برابر تورم و معیشت افزایش دهد و این باید از سوی هیئت وزیران تصویب شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از جار نیوز؛ وی با بیان اینکه از فردا واریزی‌های بازنشستگان انجام خواهد شد، افزود: پیگیری امور مشکلات بازنشستگان صندوق و قوانین و خدماتی و رفاهی از مهمترین وظیفه کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی است و بر این اساس نسبت به حقوق بازنشستگان یک قدم کوتاه نماییم. درخواست ما مرقانون است و مصر بر اجرای دقیق قانون  ماده ۹۶ تامین اجتماعی هستیم. حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که حقوق آن‌ها از سازمان دریافت می‌شود. ۳۶۰ کانون استانی و شهرستانی داریم و ۳ هزار نفر هیئت‌مدیره‌های کانون هستند.

تلاش برای تحقق کامل متناسب سازی حقوق بازنشستگان

اسدی درباره اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان هم گفت:متناسب سازی مصوبه مجلس است و باید ابلاغ شود،   ۷۵ درصد متناسب سازی حقوق برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت شد و ۲۵ درصد آن مانده که در احکام بازنشستگان نیز آمده، اما پرداخت نشده است. ما در حال تعامل با مجلس هستیم تا دولت مکلف شود حقوق بازنشستگان را به اندازه تورم افزایش دهد تا هرساله نیازمند متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نباشیم. تمام تلاش ما بر این است متناسب سازی حقوق بازنشستگان امسال تحقق پیدا کند.

محمد اسدی؛ رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی  با بیان اینکه تامین اجتماعی سرمایه کارگران است و نباید به  این سرمایه دست درازی شود، افزود: دخالت‌هایی از سوی برخی صورت می‌گیرد، اما هر دستی که بخواهد در داخل جیب بیت‌المال تامین اجتماعی برود، قطعا باید منتظر برخورد و واکنش جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی