|

کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اسفند ماه؛ علت چیست؟

ماجرای سر یک میلیون تومانی از حقوق اسفندماه بازنشستگان تامین اجتماعی جنجال به پا کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش از « شایانیوز» به نقل از باغستان نیوز، علت کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اسفند ماه چیست؟ همانطور که گفته شد بسیاری از بازنشستگان تامین اجتماعی به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستند.

علت کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 

سازمان تأمین اجتماعی پیرامون کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اطلاعیه‌ای صادر کرد که جزئیات آن به شرح ذیل است.

علت کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی: به دنبال کسوراتی که در واریز حقوق برخی از بازنشستگان این سازمان (حروف الف) به دنبال سرمایه‌گذاری و واگذاری سهام یکی از شرکت‌ها رخ داد، سازمان تامین اجتماعی  با تأکید بر پشتیبانی از اقداماتی که به منافع و صلاح بازنشستگان و ذی‌نفعان محترم تأمین اجتماعی هستند، به ضرورت انجام اطلاع‌رسانی قبلی، جامع و بر مبنای حق انتخاب داوطلبانه این گروه عزیز نسبت به هر نوع طرح مرتبط با آنها تأکید می‌نماید.

در ادامه اطلاعیه "علت کم شدن حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی" لذا با دستور صادر شده توسط مدیرعامل سازمان و هماهنگی صورت گرفته با بانک‌های عامل و همچنین کانون عالی بازنشستگان، کسورات انجام شده که بدون اطلاع‌رسانی مکفی صورت پذیرفته بود با قید فوریت به حساب همه مستمری‌بگیران گروه الف بازگشته و هرگونه برداشت، تحت هر عنوان از حساب نیز تا زمان اطلاع‌رسانی کافی و شفاف و ثبت‌نام داوطلبانه بازنشستگان عزیز که متعاقباً از طریق کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اعلام می‌شود؛ متوقف شد.

بر اساس این اطلاعیه پیش از این رئیس کانون بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از واگذاری ۵۲ درصد سهام پتروشیمی امیرکبیر به بازنشستگان خبر داده و گفته بود مستمری‌بگیرانی که به خرید این سهام تمایلی ندارند، می‌توانند با ارسال عدد ۱۱ به شماره ۹۲۰۷۷۷۲۰۲۶ از خرید سهام انصراف دهند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها