|

عیدی شورای نگهبان به کارگران چقدر است و کی واریز می شود؟

کارگران دستگاه‌های اجرایی منتظر عیدی شورای نگهبان با تایید طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند.

لینک کوتاه کپی شد

با نزدیک شدن به عید نوروز و لحظه تحویل سال کارگران بی صبرانه منتظر پرداخت مبلغ عیدی خود هستند  هم اکنون کارگران کشور منتظر عیدی شورای نگهبان هستند. در ادامه به جزئیات بیشتری از عیدی شورای نگهبان به کارگران با تایید ساماندهی کارکنان دولت می پزداریم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از نبض بازار، احسان سهرابی گفت: هم اکنون کارگران کشور منتظر عیدی شورای نگهبان هستند؛ تایید نهایی طرح ساماندهی در شورای نگهبان، می‌تواند پایان نظام برده داری در کشور باشد.

احسان سهرابی، فعال کارگری، در ارتباط با ضرورت تایید نهاییِ «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» قبل از پایان سال گفت: کارگران دستگاه‌های اجرایی منتظر عیدی شورای نگهبان هستند.

او افزود: سال‌هاست که دولت‌ها فربه شده‌اند اما برای علاج این فربهی به سمت اجرای نادرست اصل ۴۴ قانون اساسی رفتند که تبعات و هزینه‌های گزاف آن را مردم پرداخت کردند. امروز بالاترین خسارتی که به سرمایه‌های انسانی وارد شده، ترویج پیمانکاری و استثمار جمعی با به‌کارگیری گسترده پیمانکاران در تمام دستگاه‌های اجرایی‌ست.

به گفته سهرابی، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که بعد از دو سال در مجلس با رای اکثریت نمایندگان به تصویب رسید، تنها علاج این درد است.

او با بیان اینکه «تبدیل وضعیت بدون بار مالی و با رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی، دستاورد اصلی این طرح است» تاکید کرد: این طرح پس از سال‌ها رفت و آمد در کمیسیون اجتماعی و شورای نگهبان، در روزهای ابتدایی بهمن ماه در مجلس به تصویب رسید؛ متاسفانه مقارن با انتخابات مجلس شورای اسلامی، کار ارسال طرح به شورای نگهبان به درازا کشید و در آخرین روز بهمن‌ماه، بالاخره این مهم صورت گرفت.

سهرابی در پایان گفت: هم اکنون کارگران کشور منتظر عیدی شورای نگهبان هستند؛ تایید نهایی طرح ساماندهی در شورای نگهبان، می‌تواند پایان نظام برده داری در کشور باشد؛ توقع داریم با تایید طرح در روزهای باقیمانده تا پایان سال، بکارگیری مستقیم نیروها از ابتدای سال ۱۴۰۳ صورت پذیرد؛ یک میلیون کارگر سراسر کشور با بیم و امید منتظر این اتفاق هستند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها