|

قاتلی که قلب پدرش را خورد/ مرگ با چاقوی اره‌ای

پسر ۳۹ ساله بعد از کشتن پدرش گفت: وقتی پدرم را با چاقو‌های اره‌ای به قتل رساندم، فکر کردم که «طلسم» درون قلب او افتاده و قلب او را خوردم.

لینک کوتاه کپی شد

کمیسیون پزشکی قانونی مشهد رای نهایی خود را در خصوص احتمال جنون یک متهم در پرونده قتل پدرش صادر کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از رکنا، بیست و هفتم اسفند سال گذشته مرد ۶۵ ساله‌ای در یکی از مجتمع‌های مسکونی بولوار سرافرازان مشهد به طرز وحشتناکی به قتل رسید و بدین ترتیب با حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد در واحد آپارتمانی (محل جنایت) تحقیقات میدانی گسترده‌ای آغاز شد.

بررسی‌های دقیق قاضی محمود عارفی‌راد نشان داد مرد مذکور روی رختخواب و با ضربات چاقو به قتل رسیده است چراکه ۳ چاقوی میوه‌خوری اره‌ای دسته پلاستیکی نیز در کنار جسد دیده می‌شد.

قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که بنا به تجربیات قضایی خود و با توجه به اوضاع و احوال صحنه جنایت، احتمال وقوع قتل را خانوادگی تشخیص داده بود، بی‌درنگ دستور دستگیری پسر مقتول را صادر کرد که با پدرش زندگی می‌کرد، اما از حدود ۴۸ ساعت قبل خبری از وی نبود و همسایگان نیز او را ندیده بودند.

با این دستور قضایی، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ردزنی‌های اطلاعاتی را برای دستگیری علی اصغر (پسر۳۹ساله مقتول) آغاز کردند و خیلی زود او را در هسته مرکزی شهر در حالی به دام انداختند که مقابل یکی از هتل‌های مشهد به اخلال در نظم عمومی متهم شده بود.

بررسی‌های اولیه توسط قاضی عارفی‌راد در حالی راز عجیبی در این پرونده جنایی را فاش کرد که مشخص شد «قلب» مقتول در سینه او نیست! بنابراین دامنه تحقیقات به پشت‌بام مجتمع مسکونی کشید و ماجرای تکان‌دهنده‌ای لو رفت چراکه آثاری از خون در پشت‌بام وجود داشت و احتمال می‌رفت متهم به قتل برخی از اجزای پیکر مرد۶۵ ساله را به پشت‌بام برده باشد.

پسر ۳۹ ساله در در تحقیقات مقدماتی به قاضی عارفی رادگفت: وقتی پدرم را با چاقو‌های اره‌ای به قتل رساندم، فکر کردم که «طلسم» درون قلب او افتاده است به همین دلیل قلب او را از سینه‌اش بیرون آوردم و آن را درپشت‌بام خوردم.

با توجه به اظهارات عجیب متهم در مراحل تحقیق، وی با دستور قضایی به پزشکی قانونی معرفی شد تا کارشناسان و متخصصان روانپزشکی درباره وضعیت روحی و روانی وی اعلام نظر کنند. در همین حال کمیسیون پزشکی پس از انجام مصاحبه‌ها و معاینات دقیق روانپزشکی، وی را فاقد قوه تمییز و اراده در زمان ارتکاب جرم تشخیص دادند و سلامت روانی وی را تایید نکردند.

با این نظر تخصصی و احراز جنون متهم هنگام ارتکاب قتل، این پرونده جنایی مختومه شد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها