|

متأهل‌ها باید بیشتر مالیات بدهند یا مجردها؟!

میزان پرداخت مالیات یک فرد متأهل با یک فرد مجرد، با درآمد یکسان، تفاوتی ندارد و هر دو مالیات یکسانی پرداخت می‌کنند. بیشتر بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

قرار است در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که به تازگی از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است، هزینه معیشت و تعداد افراد تحت تکفل مودیان مالیاتی لحاظ شود. به عبارت دیگر دولت قرار است با تدوین لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، نظام مالیات‌ستانی را به نفع اقشار کم درآمد اصلاح کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اقتصادنیوز، به همین منظور در لایحه پیشنهادی دولت پایه درآمدی افراد با تعداد افراد تحت تکفل وی مرتبط شده است و افراد متأهل از معافیت بیشتری برخوردار خواهند شد. سیاستگذاران معتقدند با توجه به اینکه به ازای هر فرزند این معافیت افزایش خواهد یافت، می‌تواند مشوق خوبی برای ازدواج و فرزندآوری محسوب شود.

ناگفته نماند که یکی از اصلاحات مهم لایحه مذکور، پذیرش هزینه‌های کلی خانوارها به عنوان هزینه‌های قابل کسر از درآمد مشمول مالیات است. در نظام مالیاتی فعلی کشور هزینه اجاره و یا هزینه سود و کارمزد پرداختی بابت تسهیلات مسکن و هزینه‌های پرداختی به مراکز آموزشی برای تحصیل در مقاطع رسمی و آموزش عالی و هم‌چنین هزینه دارو و درمان و حق بیمه درمانی از درآمد مشمول مالیات کسر نمی‌شود به همین دلیل خانواده‌هایی که درآمد پایین‌تری دارند و یا هزینه بیشتری را در حوزه‌های گفته شده متحمل می‌شوند، فشار بیشتری به آنها وارد می‌شود. لذا پذیرش هزینه‌های معیشتی کمک بسیار خوبی به خانواده‌ها خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی