|

اعتراض محمدرضا عارف به ممنوع‌الکار شدن چند بازیگر زن

التیام زخم‌های به جای مانده از حوادث تلخ سال گذشته، نیازمند مرهمی از دلجویی و دعوت به گفت‌گو برای بازسازی و بازیابی وحدت است.

لینک کوتاه کپی شد

محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان نسبت به ممنوع‌الکار شدن برخی از بازیگران زن اعتراض کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از جماران، او در صفحه اینستاگرام خود با انتشار متنی ضمن انتقاد از رویکرد وزارت ارشاد درباره ممنوع الکاری برخی از بازیگران زن تاکید کرد که متولیان فرهنگ و هنر ، ناهنرمندانه در مسیر دافعه و تنش و شکاف گام برمی دارند.

متن یادداشت محمدرضا عارف به شرح زیر است:

اکثریت هنرمندان عزیز سرزمین هنر پرورمان_ ایران_ کشوری که تداوم تاریخی آن ، بیش از هر چیز مرهون ادب و هنر است، به ویژه بانوان ارجمند هنر هفتم (سینما)، با نگرش‌های مختلف، همیشه و در همه حال دغدغه ایران را داشته و دارند و قلبشان برای میهن عزیزمان می تپد.

زیبنده نیست که دستگاه متولی ، به جای آنکه اهالی هنر را قدر بداند و بر صدر بنشاند و در راستای تقویت همبستگی و انسجام ملی و رونق نشاط و شادابی و غنی سازی فرهنگ ملی، ملت و کشور را از وجود مبارکشان ، بهره مند گرداند، با رویکردی تقابلی و تنازعی با ایشان مواجه شود و به جای رویه ی جذب حداکثری، رویکرد ناصواب حذف و طرد را در پیش بگیرد .

هنری که در سنت سترگ ما ، برتر از گوهر آمد پدید، می تواند و می بایست ، یاریگر مودت و محبت در جامعه ی ما باشد، نه آنکه با نگرش های سطحی و جناحی و سلیقه ای ، از صحنه بیرون رانده شود.

التیام زخم های به جای مانده از حوادث تلخ سال گذشته، نیازمند مرهمی از دلجویی و دعوت به گفت و گو برای بازسازی و بازیابی وحدت و ترمیم و کاهش شکاف ها است، نه آنکه متولیان فرهنگ و هنر ، ناهنرمندانه در مسیر دافعه و تنش و شکاف گام بردارند. محبت ،مودت و مهربانی ، سنت حسنه ی اسلامی _ایرانی است. آن را پاس بداریم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی