|

رکب جانانه ای که کل یالدار تنها به شیر گشنه زد / شیر رو ببین هاج و واج مونده

در این ویدئوی هیجان انگیز کل یالدار تنهایی را خواهید دید که به دام شیر افتاده و هیچ جوره قصد تسلیم شدن ندارد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- کل یال دار حیوانی پر جنب و جوش است که با شاخ های بلندش ظاهری تهاجمی دارد. این حیوان که دو گونه اصلی آبی و سیاه دارد روی شانه هایش نوارهای قهوه ای تیره رنگی وجود دارد که به صورت عمودی روی بدنش کشیده شده، همچنین دارای یال سیاه رنگ ضخیم و بلند و ریش بلند تیره یا رنگ پریده روی گردنش می باشد. جالب است بدانید که  تقریبا 50 درصد از زندگی کل یال دار در استراحت می گذرد، 33 درصد آن به چرا کردن اختصاص دارد و 12 درصد بقیه صرف تعامل با سایر کل های یال دار می شود.

کل یال دار یک گیاه خوار است و به دلیل رژیم غذایی خود اغلب در حال سفر است تا منابع آب در دسترس داشته باشد و روزانه دو بار آب و علف تازه مصرف کند. همه ساله حدود 2 میلیون کل یال دار مهاجرت می کنند و صحنه های جالبی در طبیعت وحش آفریقا به نمایش می گذارند.

این حیوان در آب و هوای آفتابی در میان علف های تازه به چرا می پردازد و قبل از شروع فصل بارانی به خانه می رود، سپس با پایان فصل بارندگی دوباره برای چرا کردن به نواحی پر از علف بر می گردد.

از آن جا که کل های یال دار دهان بزرگی دارند می توانند خیلی سریع علف های زیادی بخورند و در اوقاتی که علف چندانی یافت نمی شود از درختچه ها و درختان برای تغذیه استفاده می کنند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی