|

با اجرای رتبه بندی حقوق معلمان چند درصد افزایش یافت و حداقل حقوق چقدر شد؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: با افتخار اعلام می‌کنم معلمی در کشور نداریم که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

 رضا مراد صحرایی روز سوم شهریور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه، با اشاره به قدرت ایران اسلامی در دنیا، اظهار کرد: عضویت جمهوری اسلامی ایران در شانگهای و بریکس نشان از اعتبار ایران اسلامی در جامعه بین‌المللی دارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تابناک، صحرایی در ادامه با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، گفت: با اجرای رتبه‌بندی معلمان میانگین حقوق معلم ها ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا سال گذشته ۲۴۰ هزار معلم کشور کف حقوق را دریافت می کردند، گفت: امروز با افتخار اعلام می‌کنم حتی یک معلم هم کف حقوق را در یافت نمی‌کند و معلمی نداریم که زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرد.

وی اشاره‌ای هم به در دست اصلاح بودن رتبه بندی معلم ها داشت و گفت: آیین‌نامه اصلاحی رتبه‌بندی با همکاری معلمان در دست تدوین است.

وی در ادامه با بیان اینکه غول کنکور نظام تعلیم و تربیت را به سمت نابودی می‌برد، گفت: قریب ۷۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی مافیای کنکور است که رفته رفته با حذف کنکور در پی حذف آن هستیم.

وی تاکید کرد: در تلاشیم تا با حذف کنکور شرایط را برای رقابت دانش‌آموزان مناطق محروم برای قبولی در دانشگاه‌ها فراهم کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مراکز تربیت معلم در حال احیا هستند، گفت: در تلاشیم به جایی برسیم که سالیانه ۴۰ هزار دانشجو معلم وارد مراکز تربیت معلم شوند.

وی اضافه کرد: در هفته دولت ۲۰۰۰ پروژه شامل ۱۰ هزار کلاس درس در کشور افتتاح می‌شود.

صحرایی در ادامه با بیان اینکه سندتحول بنیادین باید مبنای کار آموزش و پرورش در کشور باشد، گفت: این سند مبتنی بر قرآن ومبانی اسلام بوده و با اجرای آن شاهد شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان خواهیم بود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها