|

حقه سگ وحشی واسه فرار از دست شیر های گشنه؛ قیافیه شیرَ رو ببین بدجووور شاکیه!

در این ویدئو حمله ناغافل گله شیر های گرسنه به یک سگ وحشی را خواهید دید. واکنش سگ بسیار جالب و عجیب است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- بعضی از حیوانات مثل خرس های گریزلی و پلنگ ها تنها زندگی کردن را ترجیح می دهند در مقابل حیواناتی مثل شیر ها و فیل ها به صورت گله ای زندگی می کنند. از آن جایی که سگ های وحشی به صورت گروهی زندگی می کنند و تعدادشان در گله بعضاً به 30 رای می رسد جز خطرناک ترین شکارچیان آفریقا به حساب می آیند. آن ها دشمنان بسیار کمی در زیستگاه های بومی خود دارد. از جمله دشمنان این حیوان می توان به شیر ها و کفتار ها اشاره کرد که سگ های جدا افتاده از گله را شکار می کنند.

سگ های وحشی آفریقایی اندازه متوسط دارند و بارزترین ویژگی ظاهریشان خز خال دار به رنگ های مختلف قرمز، سیاه، سفید، قهوه ای و زرد است که الگوی آن در هر سگ منحصر به فرد می باشد. به نظر می رسد این رنگ و ظاهر خال دار می تواند نقش خوبی در استتار سگ با محیط اطرافش داشته باشد.

سگ وحشی حیواناتی بسیار اجتماعی هستند که در گله های بین 10 تا 30 عضو زندگی می کنند. در این گله ها سیستم دقیق طبقاتی وجود دارد و گله توسط سگ ماده غالب رهبری می شود. این سگ ها در شکار کردن به شدت باهوش هستند به این صورت که هنگام تعقیب طعمه، تعدادی از سگ ها با سرعت بیشتر و بقیه آرام تر می دوند تا زمانی که سگ های نزدیک به طعمه خسته شدند گروه بعدی جای آن ها را می گیرند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی