|

فرمول یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ از اشتباهاتمان درس بگیریم!

فرمول یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ از اشتباهاتمان درس بگیریم! تا به الان چندبار یادگیری زبان انگلیسی از صفر را شروع کرده اما پس از مدتی…

لینک کوتاه کپی شد

تا به الان چندبار یادگیری زبان انگلیسی از صفر را شروع کرده اما پس از مدتی رهایش می‌کنیم. پرقدرت و با برنامه‌ریزی آموزش زبان انگلیسی را آغاز کرده اما بعد از چند ترم به دلایل مختلف، پروسه یادگیری را متوقف می‌کنیم. یکی از دلایلی که باعث بهم خوردن پروسه یادگیری شده، دست نیافتن به نتیجه دلخواه است. یعنی ما به اندازه کافی تغییرات را در درون خودمان مشاهده نمی کنیم. از دلایل دیگر رها کردن آموزش زبان، انتخاب روش اشتباه آموزش زبان انگلیسی است. برای مثال شاغل بوده و محدودیت بسیاری برای انتخاب زمان یادگیری داشته و با این وضعیت باید در یک ساعت و روز مشخص در هفته به آموزشگاه رفت و آمد داشته باشیم. این پروسه هماهنگی زمان و طی کردن مسیر یادگیری، به مرور خسته و دلزده‌مان می‌کند. بنابراین باتوجه به تجربه مشترک و ناخوشایند اکثر زبان‌آموزان نسبت به مسیر یادگیری زبان انگلیسی، در این محتوا می‌خواهیم راجع به فرمول یادگیری زبان انگلیسی صحبت کرده و به روش‌های ثابت‌شده و موفقیت‌آمیز یادگیری زبان اشاره کنیم.

استفاده از قانون کایزن و اثرمرکب، اولین فرمول یادگیری زبان انگلیسی

فلسفه کایزن به ما می‌گوید که مرحله به مرحله و با قدم‌های کوچک برای بهبود وضعیت خود به صورت روزانه برنامه‌ریزی کنیم. یعنی یک قدم کوچک برای رشد بهتر برداریم. فلسفه‌ای که محتوای آن شبیه به اثر مرکب است. ما برای یادگیری زبان انگلیسی چاره‌ای به جز پیوستگی و طی کردن ادامه مسیر نداریم. اولین فرمول یادگیری زبان انگلیسی نیز پیوستگی و مداومت برای یادگیری است. اما اثرمرکب و کایزن به ما می‌گوید که برای یادگیری، لازم نیست به صورت فشرده قدم برداشت بلکه می‌توان به صورت روزانه و در حد نیم تا یک ساعت زمان برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی صرف کرد. در روزها و حتی ماه‌های اول تغییرات به کندی اتفاق می‌افتد اما در یک زمان مشخص به صورت انفجاری تغییرات محسوسی در زبان شما ایجاد شده و اثر مرکب آن را خواهید دید.

بنابراین برای رسیدن به موفقیت، هیچ فرمول پیچیده‌ای وجود نداشته و تنها پیوستگی و تلاش شما برای ادامه دادن مسیر، رمز موفقیت‌تان خواهد بود.

آموزش دهنده خوب، مهم‌ترین فرمول یادگیری زبان انگلیسی برای کوتاه‌تر شدن مسیر یادگیری

آموزش دهنده خوب در زبان انگلیسی، یعنی شخص یا روشی که بتواند در مسیر کوتاه‌تر و بهینه‌تری ما را به نتیجه برساند. قطعاً استفاده از تجربه افراد موفق و متخصص باعث می‌شود که ما از طی کردن مسیرهای تکراری و اشتباه منصرف شویم. در حال حاضر با وجود افراد متخصص نظیر معلم خصوصی زبان انگلیسی، لازم نیست که مسیرهای متعددی را برای یادگیری رفته و با کسب تجربه شخصی و آزمون و خطا، به موفقیت برسیم. می‌توانیم با استفاده از تخصص اساتید زبان انگلیسی، در کوتاه‌ترین زمان و مسیر ممکن یادگیری را تجربه کنیم. اما چرا کلاس معلم خصوصی، سریع‌ترین راه یادگیری زبان انگلیسی و از مهم‌ترین فرمول یادگیری زبان است؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

همانطور که گفتیم آموزش دهنده خوب نظیر کلاس معلم خصوصی زبان از بهینه‌ترین و سریع‌ترین راه‌های یادگیری زبان انگلیسی است. زیرا فرد متخصصی به شما آموزش می‌دهد که تجربه بی‌شماری در تدریس و آموزش روش‌های مختلف یادگیری دارد. زیرا معلم خصوصی تجربه بسیار بالایی در ارتباط با زبان‌آموزان مختلف و سبک‌های متفاوت یادگیری آن‌ها دارد. کلاس معلم خصوصی، براساس هدف شما از یادگیری و میزان تسلط‌تان در زبان تشکیل می‌شود. ممکن است برای برخی هدف از شرکت در کلاس زبان، تقویت بخش مکالمه زبان‌شان بوده و برای برخی کسب نمره خوب در آیلتس یا تافل هدف‌ نهایی‌شان باشد. یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت نیز از مهم‌ترین اهداف یادگیری این زبان است. بنابراین براساس هدف‌های شما کلاس تشکیل شده و پس از تعیین سطح و بازه زمانی که نیاز داشته به زبان انگلیسی مسلط شوید، آموزش و تمرین شروع می‌شود. از این جهت است که می‌گوییم این نوع کلاس و آموزش، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان است.

افراد بزرگسال به دلایل مختلف نظیر شاغل بودن و مشغله‌های زیاد‌ با کمبود وقت روبه رو بوده و کم حوصله هستند. بنابراین استفاده از روش ترمیک آموزشگاه برای آن‌ها، پیشنهاد مناسبی نیست. اما در کلاس معلم خصوصی براساس هدف‌شان از یادگیری، در یک بازه زمانی مشخص می‌توانند به تسلط مناسبی در زبان برسند. همچنین به دلیل اینکه کلاس معلم خصوصی، یک روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه بوده و به صورت تدریس خصوصی آنلاین نیز می‌توان در کلاس شرکت کرد، از لحاظ صرفه جویی و حفظ زمان یکی از بهینه‌ترین روش‌های یادگیری است.

قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی، عاملی بازدارنده برای شرکت در این کلاس

برای برخی از زبان‌‌آموزان قیمت تدریس خصوصی زبان انگلیسی سنگین است. زیرا فکر می‌کنند این روش گران‌ترین روش آموزش و یادگیری زبان است. اما در واقع باتوجه به سبک آموزش، باتوجه به هدفمند بودن کلاس و همچنین حذف زمان‌های پرتی که صرف رفت و آمد به کلاس می‌شود، این هزینه کاملاً مناسب است. البته اگر بخواهید در بهترین و برندترین آموزشگاه‌های زبان انگلیسی شرکت کرده، باید هزینه مشابه هزینه کلاس خصوصی و چه بسا بیشتر را نیز پرداخت کنید. اما به هر حال می‌توان با کمک برخی از پلتفرم‌های معتبر تدریس خصوصی، تعرفه کلاس خصوصی زبان را کنترل کرد. یعنی با کمک این پلتفرم‌ها، نزدیک‌ترین معلم خصوصی زبان به معیارهای خود را پیدا کرد و سپس براساس بودجه خود و امتیاز استاد، درخواست کلاس داد. زیرا برخی از این سایت‌های تدریس خصوصی، اساتید خود را رتبه‌بندی کرده و براساس تجربه آن‌ها، قیمت‌های متنوعی را مشخص کرده‌اند. این قیمت‌های متنوع به شما کمک کرده تا بتوانید متناسب با بودجه خود، معلم خصوصی زبان درخواست دهید. بنابراین بهتر است به جای کنسل کردن این نوع کلاس‌ها، به پلتفرمی مراجعه کرده که با امکان تنوع قیمتی، فرصت برگزاری کلاس را به شما می‌هد.

رعایت اصول یادگیری زبان با یک انتخاب هوشمندانه

برای تسلط بر بخش مکالمه خود و سایر بخش‌های مهم زبان، بهترین انتخاب، خواندن کتاب‌های داستانی است. در واقع با مطالعه کتاب داستان یا حتی کتاب‌های تخصصی، از فرمول یادگیری زبان استفاده کرده‌اید. خواندن کتاب داستان با صدای بلند، علاوه بر تقویت ماهیچه‌های زبان‌ برای تلفظ راحت‌تر کلمات انگلیسی، این امکان را به شما می‌دهد که با اصول درست یک محتوا و نحوه نگارش آن آشنا شوید. زیرا نویسنده همه تلاش خود را کرده که اصول صحیح گرامر، چینش کلمات کنار هم و نحوه نگارش کلمات را به درستی در داستان خود رعایت کند. همچنین بهتر است علاوه بر شنیدن پادکست‌های زبان انگلیسی برای تقویت ماهیچه‌های گوش و تلفظ صحیح جملات انگلیسی، در جایگاه یک سخنران با صدای بلند به انگلیسی راجع به یک موضوع خاص صحبت کنید. حتی اگر این موضوع، بیوگرافی خود و اعضای خانواده باشد. با تمرین این روش به مرور، می‌توانید به انگلیسی صحبت کنید.

استفاده از پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک، برای انتخاب معلم زبان

همانطور که گفتیم انتخاب آموزش دهنده خوب یا معلم خصوصی زبان با قیمت مناسب، از دغدغه‌های اکثر زبان‌آموزان است.  پلتفرم تدریس خصوصی استادبانک با ابزارهایی نظیر نمایش پروفایل اساتید، بخش نظرسنجی شاگردان استاد و سایر امکانات خود، امکان شناخت استاد قبل از شروع جلسه اول را به شما داده است. همچنین استادبانک با رتبه‌بندی اساتید براساس توانایی‌ها و صلاحیت‌های تدریس ایشان، امکان درخواست کلاس با قیمت مناسب را نیز فراهم کرده است. تنها کافیست روی لینک درخواست معلم خصوصی با استادبانک کلیک کرده یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ جهت راهنمایی و ارتباط رایگان با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس بگیرید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی