|

از جذابیت های حیات وحش؛ چیتا بی رحم مثل رعد و برق زد به آهو طِفلی که اوووف! (ویدیو)

در این ویدیو چیتا وحشی رو می بینید که آهو طفلی رو بسیار زیبا شکار میکنه.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- احتمالا اگر از افرادی نباشید که روحیه لطیفی دارند، حیات‌‌ وحش یکی از مضوعات جذاب برای شما می تواند باشد. بزرگترین کمپانی های مستند سازی هر ساله بودجه بسیار زیادی را در حوزه حیات وحش خرج می کنند تا لحظه هایی را ثبت کنند که قلب شما را به طپش بیاندازد.

از روی زمین گرفته تا در آب های عمیق، جانوران با انواع روش های مختلف تلاش می کنند نسل خودشان را در طبیعت باقی بگذارد و به حکمرانی خود ادامه دهند. ویدیو امروز ما رو از دست ندید، چون ثانیه های عجیبی را برای شما می آفریند.

چیتا های وحشی پستاندار مهره‌دار به حساب می آیند و در خانواده گربه‌سانان قرار می گیرند. غذای این جانوران بیشتر آهو، بوفالو، قوچ، میش، بز و خرگوش هست. این حیوانات سرعتشون تقریبا به 112 کلیومتر بر ساعت هم می رسد و می توانند در 3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسند. این جانوران بیشتر در آفریقا، آسیای مرکزی و شبه قاره هند زندگی می کنند.

آهو یا همان غزال به عنوان حیوانی چابک در طبیعت شناخته می‌ شود. آن‌ها می‌توانند ناگهانی سرعت خود را به 97 کیلومتر در ساعت برساند و یا زمان دویدن سرعت خود را در 48 کیلومتر در ساعت نگه دارد. غزال‌ها اندام کوچکی دارند. بلندی قد آن‌ها تا شانه، بین 60 تا 110 سانتی‌متر است. آهو بیشتر از علوفه، بوته و برگ درختان تغذیه می کند. این جانور ریشه های برخی از گیاهان را می خورد تا تشنگی خود را در فصل تابستان کمتر کند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی