|

قیمت دلار امروز شنبه ۲۷ اسفند

قدرت‌نمایی اخبار سیاسی در بازار ارز

امروز شنبه 27 اسفند 1401 قیمت دلار براساس اعلام کانون صرافان ۴۲ هزار و ۴۴۰ تومان اعلام شد یعنی نسبت به پنجشنبه ۶۰ هزار تومان تنزل پیدا کرد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- امروز شنبه 27 اسفند 1401 قیمت دلار براساس اعلام کانون صرافان ۴۲ هزار و ۴۴۰ تومان اعلام شد یعنی در مقایسه با پنجشنبه هفته قبل قیمت دلار توافقی ۶۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

همزمان قیمت دلار امروز برای متقاضیان ارز خدماتی به ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسید که این عدد تفاوتی با نرخ روز پنجشنبه ندارد.

بر همین اساس قیمت یورو در مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲ هزار و ۸۰۰ تومان شد و یورو توافقی را ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می‌کنند.

قیمت دلار و یورو توافقی و خدماتی

انواع ارزقیمت پنجشنبهقیمت امروز
دلار توافقی 42 هزار و 500 تومان 42 هزار و 440 تومان 
یورو توافقی 45 هزار و 650 تومان 46 هزار و 500 تومان 
دلار خدماتی40 هزار و 200 تومان 40 هزار و 200 تومان 
یورو خدماتی43 هزار و 340 تومان42 هزار و 800 تومان

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، در روزهای اخیر بازارهای مالی متاثر از اخبار سیاست‌ خارجی روند نزولی داشتند. قیمت دلار در 10 روز گذشته از سه خبر متأثر شد و در روند نزولی قرار گرفت.

سفر رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و نتایج رضایت‌‌بخش این سفر، توافق ایران با عربستان و سفر شمخانی به امارات است.

سفر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، در پاسخ به سفر شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات متحده انجام شده است. در این سفر مقامات بلندپایه اقتصادی، بانکی و نظامی او را همراهی می‌کنند.

قدرت‌نمایی اخبار سیاسی در بازار ارز

قیمت دلار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته روند افزایشی داشتند. معامله‌گران بازار ارز معتقد بودند اثر اخبار سیاست خارجی در بازار از بین رفته و این انتظارات تورمی است که نرخ ارز را در روند صعودی قرار داده است. با این وجود باز هم تاثیر اخبار و سیاست خارجی در بازار ارز قدرت‌نمایی کرد. روز گذشته، خبر سفر مقامات بلندپایه ایران به امارات قیمت دلار را در مسیر نزولی قرار داد.

پیش از ترک تهران، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت نگاه دولت سیزدهم به همکاری‌های منطقه‌ای، ایجاد «منطقه قوی» است که در چارچوب دیپلماسی همسایگی در حال پیگیری است.

بر اساس گزارش ایسنا، شمخانی گفت: «در صورتی که همه کشورهای منطقه به این باور برسند که تنها با تلاش برای ایجاد منطقه قوی می‌توانند به ثبات و امنیت پایدار دست پیدا کنند، می‌توان به شکل‌گیری تحولات جدید در روابط دو و چند جانبه در منطقه امیدوار بود.»

او همچنین گفت: «اشتراکات اقتصادی، سیاسی و امنیتی متعددی میان دو کشور وجود دارد که لازم است برای تقویت آن، رایزنی مستمر میان مقامات عالی ایران و امارات متحده عربی ادامه داشته باشد.»

خبرگزاری تسنیم نیز، علت همراهی فرزین در این سفر را، پیگیری توافقات پولی، بانکی و ارزی گزارش داده است.

در همین راستا سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در حساب کاربری خود در توییتر از ادامه‌دار بودن چنین سفرهای دیپلماسی خبرداد و نوشت: «این سفر بعد از مأموریت پکن به عنوان نماینده رئیس‌جمهور و با همراهی دستگاه دیپلماسی کشور به سایر کشورهای منطقه ادامه خواهد داشت. تحکیم مناسبات همسایگان و بسط همکاری‌های راهبردی با همکاری و درک تهدیدها و منافع مشترک تحقق می‌یابد.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی