|

بایدها و نبایدهای نورپردازی با چراغ خطی تریملس

به دلیل جدید بودن استفاده از نور خطی بدون لبه به نسبت چراغ‌های دیگر، ممکن است به اندازه کافی با این چراغ و کاربرد آن آشنا نباشید.

لینک کوتاه کپی شد

چراغ خطی تریملس یا بدون لبه از جدیدترین ادوات نورپردازی در معماری مدرن امروز که به سمت خلوت شدن و مینیمالیسم در حرکت است، به شمار می‌رود. در چراغ خطی بدون لبه، بدنه چراغ به هیچ عنوان دیده نشده و تنها منبع نوری قابل مشاهده است. به دلیل جدید بودن استفاده از نور خطی بدون لبه به نسبت چراغ‌های دیگر، ممکن است به اندازه کافی با این چراغ و کاربرد آن آشنا نباشید. به همین دلیل در این مقاله به بایدها و نبایدهای نورپردازی با چراغ خطی تریملس پرداخته‌ایم.

چراغ خطی تریملس چیست؟

همانطور که اشاره شد، لاین نوری تریملس یا بدون لبه چراغی است که در آن لبه‌ها و بدنه چراغ در داخل کار قرار گرفته و دیده نمی‌شود. در واقع در پروفیل چراغ خطی بدون لبه، لبه‌های چراغ از بین نرفته، اما در پشت سطح دیوار یا سقف قرار می‌گیرد و بدین ترتیب، دیده نمی‌شود.

لاین نوری

نورپردازی با چراغ خطی بدون لبه چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین نکات برای نورپردازی با چراغ خطی بدون لبه، وضعیت ساخت سطح سقف یا دیوار است. از آنجایی که لبه‌های چراغ خطی تریملس باید پشت متریال سقف قرار بگیرد، وضعیت ساخت سقف باید به گونه‌ای باشد که بتوان لبه‌های چراغ خطی را در پشت متریال سقف قرار داد. بگذارید با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید قرار است در نورپردازی یک واحد اداری که سقف آن از جنس کناف است، از چراغ خطی تریملس استفاده شود. در این صورت بدنه چراغ خطی باید پس از نصب شبکه کناف و پیش از قرارگیری پنل کناف در فضا قرار بگیرد تا پس از آن، پنل‌ها روی لبه را پوشانده و به آن پیچ شوند.

کاربردهای چراغ خطی تریملس چیست؟

 همانطور که گفتیم، نورپردازی بدون لبه در فضاهایی صورت می‌گیرد که در معماری و طراحی آن‌ها بر مینیمال بودن طراحی و یا مدرن بودن فضا تاکید می‌شود. معمولا معمارانی که به دنبال کم کردن اضافات از طراحی‌های خود هستند، به سراغ این دسته از چراغ‌های خطی می‌روند. همچنین در فضاهایی که ارتفاع کمتری دارد، شلوغ شدن فضای سقف می‌تواند فضا را به اصطلاح خفه کند و ارتفاع کم آن را برجسته نماید. در این فضاها نیز استفاده از چراغ خطی تریملس یا بدون لبه می‌تواند بر رعایت جلوه ابعاد فضا تاثیر زیادی داشته‌باشد.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک چراغ خطی بدون لبه با کیفیت چیست؟

بازار چراغ خطی در بین محصولات روشنایی، گستردگی و تنوع بسیار زیادی دارد. از این رو ممکن است در برخورد اول با انبوه چراغ‌های خطی دچار کمی سردرگمی شوید. اما در این میان می‌توانید با توجه به ویژگی‌های زیر، بهترین و مناسب‌ترین چراغ خطی بدون لبه را برای نورپردازی فضای مد نظر خود انتخاب نمایید.

به صورت کلی مهم‌ترین ویژگی‌های یک چراغ خطی تریملس با کیفیت عبارت است از:

  1.  داشتن لبه‌های قابل جابجایی جهت تنظیم ارتفاع لبه بر اساس ضخامت‌های مختلف کناف و MDF
  2. شاخص نمود رنگ (CRI) بیش‌تر از 95 به جهت نمایش دقیق رنگ‌ها
  3. پروفیل بدنه با کیفیت برای جلوگیری از دفرمگی چراغ در اثر فشارهای سقف و دیوار
  4. نور بدون چشمک یا فلیکر برای جلوگیری از خستگی چشم و سردرد
  5. داشتن ساختار ماژولار ( در این میان بهترین ماژول‌ها، ماژول‌های استاندارد زاگا هستند)
  6. پیش‌بینی راه حل مناسب هنگام طراحی و ساخت جهت تعمیر و نگه‌داری آسان چراغ خطی تریملس

چراغ خطی تریملس را از کجا سفارش دهیم؟

برای سفارش و خرید چراغ خطی تریملس ابتدا باید فضای مناسب برای نصب این چراغ خطی را در نظر بگیرید. در این مرحله جسور باشید. سعی کنید از انواع خطوط و اشکال هندسی برای نورپردازی با چراغ خطی استفاده کنید. پس از این مرحله، نقشه و ابعاد چراغ خطی مورد نظر شما مشخص می‌شود. حالا کافی است تا نقشه مورد نظر شما برای اجرای چراغ خطی، به دست تولید کننده این چراغ برسد تا تمام کارها انجام شود.

اکووات به عنوان تولیدکننده تخصصی چراغ خطی از جمله چراغ خطی توکار بدون لبه، در هر مرحله از نورپردازی، از مشاوره و ایده‌پردازی نورپردازی تا روشنایی نهایی در کنار شماست. برای سفارش چراغ خطی کافی است تا ابعاد و نقشه خود را برای ما ارسال کنید. همچنین برای دریافت مشاوره، با شماره تلفن 58642-021 تماس حاصل نموده و یا به صورت مستقیم از صفحه چراغ‌های خطی اکووات، چراغ خطی مورد نظر خود را سفارش دهید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی