|

از جذابیت های حیات وحش؛ کفتار هایی که جسارت کردن با کرگدن ها درافتادن دم یکیشون بد کَندن

در این ویدئو کفتار هایی را خواهید دید که دل و جرات به خرج دادنو با کرگدن های غول پیکر درافتادن.

لینک کوتاه کپی شد
6

شایانیوز- کرگدن پستانداری غول پیکر و شاخ دار است که به عنوان دومین حیوان بزرگ خشکی بعد از فیل شناخته شده است. کرگدن پنج گونه مختلف دارد که امروزه در نواحی جنوب شرقی آسیا تا قاره آفریقا زندگی می کنند، در حال حاضر سه گونه از این حیوان در معرض خطر جدی انقراض قرار دارد و علت آن شکار بی رویه آن توسط انسان ها می باشد. هر ساله گردشگران زیادی به زیستگاه های کرگدن ها سفر می کنند تا این حیوانات را از نزدیک ببینند در نتیجه درآمد زیادی از این طریق کسب می شود.

این حیوانات نقش مهمی در اکوسیستم ایفا می کنند چرا که فضولات کرگدن ها به حفظ سلامتی حیوانات و گیاهان بومی کمک می کند چون مگس ها، زنبورها و گونه هایی از قارچ از آن تغذیه می کنند. اگرچه این حیوانات در ظاهر سنگین وزن و کند به نظر می رسند اما حقیقت آن است که کرگدن ها می توانند با سرعت ۴۸ تا ۶۴ کیلومتر در ساعت بدوند. سرعت کرگدن های سیاه به ۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد که تقریبا دو برابر بیشتر از رکورد سرعت اوسین بولت، قهرمان دوی سرعت و سریع ترین انسان دنیا است.

کرگدن ها تنهایی را ترجیح می دهند اما برای پرنده های کنه خوار استثنا قائل می شوند. این پرنده ها روی کرگدن ها می نشینند و از کنه های روی بدن آن ها تغذیه می کنند. به علاوه، پرنده های کنه خوار در صورت وجود خطر شروع به سر و صدا می کنند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی