|

تازه ترین خبرها از رتبه بندی معلمان امروز چهارشنبه 5 بهمن

معاون وزیر آموزش و پرورش در رابطه با علت حذف برخی معلمان از رتبه بندی توضیحاتی ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان ستاری‌فرد در پاسخ به پرسشی درباره محرومیت برخی معلمان از رتبه‌بندی در برخی استان‌ها اظهار کرد: در آیین نامه رتبه بندی چهار دسته صلاحیت عنوان شده است. در بخش شایستگی عمومی حداقل امتیاز برای کسب رتبه ۱۵۰ از ۳۰۰ است و هرکدام از مشمولان که ۱۵۰ امتیاز را کسب نکنند رتبه پنجگانه نمی‌گیرند و اگر همکاری یکی از رتبه‌های یک تا پنج را احراز نکند به مدت یک سال مزایای رتبه یک را مشمول می‌شود و بعد از یکسال مجدد ارزیابی می‌شود. اگر بعد از یک سال صلاحیت لازم را کسب نکند رتبه بندی اش قطع خواهد شد. این صراحت آیین نامه است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ساناپرس؛ تقی درخشان فر فعال فرهنگی درباره وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان مطابق آمار و ارقام رسمی نوشت:

آقای ستاری فرد اعلام کرده اند که تاکنون ۲۲ همت از بودجه رتبه‌بندی استفاده شده است !!

با توجه به اینکه بابت ۶ ماه سال ۱۴۰۰ تنها ۵۰ درصد رتبه یک پرداخت شده است(که مجموعا می شود معادل سه ماه رتبه یک ) و در سال ۱۴۰۱ نیز تاکنون ۱۰ ماه مزایای رتبه ی یک به فرهنگیان پرداخت شده است ، بنابراین مجموعا بابت معادل ۱۳ ماه از ۱۸ ماه رتبه‌بندی، ۲۲ همت پرداخت شده است که تنها با ملاک قرار دادن رتبه یک صورت گرفته است !!

به عبارتی بابت هر ماه ۱۶۹۲ میلیارد تومان پرداخت شده است !!

در نتیجه برای پرداخت ۵ماه باقیمانده( معادل سه ماه از سال ۱۴۰۰ و ۲ ماه انتهایی ۱۴۰۱ ) ۸ و نیم همت دیگر هزینه خواهد شد !!

در این شرایط ، بابت اجرای رتبه‌ یک ، تا اینجای کار مجموعا ۳۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد ! اما متاسفانه این آمار و ارقام بدون احتساب بودجه ای است که بابت اجرای رتبه بندی برای تعدادی از بازنشستگان مشمول، ورودی های جدید ، جامندگان و .. .. است که تاکنون یا در گیر و دار کارهای اداری معطل مانده است و یا نگارش جدید برای آنان ارسال نشده است!

در نهایت برای اجرای رتبه های نهایی ، به حداقل ۱۵ تا ۲۰ همت بودجه دیگر نیاز است که متاسفانه مطابق آمار از بودجه ۳۸ همت تنها حدود ۲ تا ۵ همت باقی مانده و قابل وصول است !!!

در این شرایط، وزارت آموزش و پرورش و دولت چگونه می خواهند ، رتبه‌بندی نهایی را اجرا کنند ؟

آیا با به تاخیر انداختن صدور رتبه های نهایی و موکول کردن آن به انتهای سال ، بودجه مورد نیاز تامین می شود یا به جای تامین بودجه در فکر به دیون فرستادن معوقات رتبه‌بندی یا بدتر از آن عدم احتساب آن حتی به صورت دیون هستند؟

آیا وزیر آموزش و پرورش یک درصد از تلاش و هیاهویی که بابت اعتراض به تعطیلی مدارس به راه انداخته است را صرف اعتراض نسبت به ضایع شدن حق قانونی فرهنگیان می کند ؟

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی