|

از جذابیت های حیات وحش؛ پلنگ موذی که با رفتارش شیر ها رو فریب داد و از دستشون در رفت

در این ویدئو پلنگی را خواهید دید که توسط چند شیر محاصره شده اما با رفتاری هوشمندانه توانست فرار کند.

لینک کوتاه کپی شد
5

شایانیوز- در این ویدئو شیر هایی را خواهید دید که در حال قدم زدن به سمت بوته ای رفتند و پلنگی را آن جا دیدند. در عرض چند لحظه شیر‌ ها پلنگ را احاطه کردند! همانطور که از فیلم می‌توان فهمید، پلنگ برای دعوا آنجا نبود. بسیار مطیع عمل می‌کرد. دراز کشیده بود و خودش را کوچک نگه می‌داشت. سرش پایین بود و گوش‌هایش صاف، همه این تکنیک‌ها برای نشان دادن این نکته به شیر‌ ها بود که می‌خواهد بدون آسیب جان سالم به در ببرد و اگر این کار را نکنند، حمله نمی‌کند.

یکی دیگر از رفتار‌های بسیار مطیعانه زمانی که پلنگ غلت زد نشان داده شد. این یکی از آسیب پذیرترین موقعیت‌ها برای پلنگ است، زیرا ظریف‌ترین قسمت‌های بدن در معرض دید قرار می‌گیرد. او بدیهی است که می‌دانست در برابر شیر‌ ها شانسی ندارد، بنابراین تمام تلاشش را می‌کرد تا به آن‌ها بفهماند که اگر او را رها کنند مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شیر‌ها معمولاً دامنه توجه بسیار کوتاهی دارند. به نظر می‌رسد فقط می‌خواستند بررسی کنند که آیا پلنگ قصد دعوا دارد یا خیر، دیدند که او چنین قصدی ندارد و سپس حواسشان پرت شد. در حالی که حواس شیر‌ ها پرت شده بود، پلنگ فرصت مناسبی را برای فرار از خطر دید. بلند شد، و به سرعت شروع به دویدن کرد. شیر‌ ها کمی تعقیب کردند و بازگشتند و بقیه روز را روی صخره‌ها خوابیدند!

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی