|

از جذابیت های حیات وحش؛ حملات بی امان زنبور ها به میمونی که عسل هاشووون دزدید

در این ویدئو یک بابون بزرگ و دیگر همراهانش را خواهید دید که با یک خوراکی شیرین یعنی کندوی زنبور عسل روبرو می شوند.

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- بابون ها گونه ای میمون هستند که بسیار اجتماعی و باهوش می باشند. آن ها در آفریقا و بخشی از عربستان زندگی می کنند. این میمون ها با نام عنتر دم کوتاه هم شناخته می شوند. بابون ها مثل فیل ها، شیر ها و کفتار ها به صورت گروهی زندگی می کنند و معمولا پیوندهای عمیقی با اعضای گروه خود دارند، این رابطه نزدیک ممکن است تا پایان عمرشان ادامه داشته باشد. علت زندگی گروهی بابون ها محافظت از خود در برابر تهدیدها و دشمنان می باشد. آن ها به خصوص زمانی که در فضای باز به سر می برند پیوسته مراقب شکارچیان خطرناک هستند و در صورت مشاهده خطر صدای پارس مانند بلندی ایجاد می کنند.

 شیر و پلنگ از جمله مهم ترین دشمنان بابون ها هستند. پیتون های بزرگ، سگ های وحشی آفریقایی و پرندگان شکارچی نیز بابون های کوچک و آسیب پذیر را شکار می کنند. با این وجود مهم ترین دشمن بابون، انسان ها هستند که با شکار و از بین بردن زیستگاه های این حیوان جمعیت آن ها را تا حد قابل توجهی کاهش داده اند.

در این ویدئو یک بابون بزرگ و دیگر همراهانش را خواهید دید که با یک خوراکی شیرین روبرو می شوند، کندوی زنبور عسل! اما آیا این ریسک ارزش خطری که به جان آنها می‌افتد را دارد؟ بابون بزرگ سرانجام به عسل می‌رسد و هدف حملات زنبورهای خشمگین قرار می‌گیرد اما پوشش ضخیم او اجازه رسیدن نیش زنبورها به بدنش را نمی‌دهد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی