|

مشاوره روانشناسی تلفنی در سایت ویکی روان

مشاوره روانشناسی تلفنی در ویکی روان، بهترین راهکار برای مشاوره گرفتن بدون نیاز به اینترنت است.

لینک کوتاه کپی شد

انسان همواره در طول زندگی خود با مشکلاتی مواجه است که نمی‌توان آن‌ها را در گروه یا دسته خاصی قرار داد. در واقع، به ازای حالت نرمال هر چیز ممکن است مشکلاتی در سطوح مختلف به وجود بیایند که رفع و رجوع آن‌ها به بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کند. اگر نگاهی به روزمرگی‌هایتان بیندازید، آن را پر از چالش‌هایی می‌بینید که باید از آن‌ها عبور کنید.

شما تصمیم گرفته‌اید چالش‌هایتان را به تنهایی پشت‌سر بگذارید؛ چون توانایی حل آن‌ها را در خود می‌بینید. گاهی شرایط به گونه‌ای خواهد بود که مشورت با افراد صالح در اولویت قرار می‌گیرد. در این حالت بهترین کار مراجعه به یک روانشناس خواهد بود؛ چرا که آن‌ها با مطالعه کافی درباره ابعاد مختلف زندگی و جزئیات رفتارهای انسان، توانایی خوبی در حل مشکلات دارند.

با وجود آنکه فرهنگ مراجعه به روانشناس هنوز به اندازه کافی در جامعه ما نهادینه نشده، با این حال روزبه‌روز در حال بهبود و بهتر شدن است. پیرو اهمیت بسیار زیاد این موضوع تصمیم بر آن است که این متن را به معرفی روانشناس و اثر او بر زندگی اختصاص داده و شما را با مشاوره روانشناسی تلفنی در ویکی روان آشنا کنیم. تا انتهای متن همراه ما بمانید.

روانشناس کیست و چه نقشی در زندگی ما دارد؟

پیش از آنکه به پرسش «چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم» پاسخ دهیم، بهتر است مروری بر تعریف «روانشناس کیست» داشته باشیم. دانستن این که روانشناس کیست به شما کمک می‌کند تا نحوه تأثیرگذاری آن را بیشتر و بهتر درک کنید. روانشناس در واقع کسی است که فعالیت و فرآیندهای ذهنی شما را بررسی کرده و رفتارهای انسانی را تفسیر می‌کند؛ به همین دلیل می‌تواند منشأ بروز هر رفتار را پیدا کرده و با تکنیک‌های کارآمد، به درمان آن‌ها بپردازد. روانشناس همچنین نحوه ارتباط افراد با یکدیگر و محیط را نیز ثبت می‌کند.

روانشناس‌ها ممکن است تنها به تحقیق و بررسی بپردازند یا به مراجعین خود در داشتن یک زندگی بهتر کمک کنند. برخی دیگر نیز به صورت مشاوره روانشناسی تلفنی مشغول به فعالیت‌اند. ماهیت کار همه این افراد یک چیز است؛ آن‌ها در تلاش‌اند تا با راهکارهای خود، کیفیت زندگی افراد را بالا برده و به آن‌ها در داشتن رابطه‌ای سالم با جهان پیرامون خود کمک کنند. حال بیایید تأثیر مراجعه به روانشناس یا مشاوره روانشناسی صوتی را بررسی کنیم.

به طور کلی گفته می‌شود که ارتباط با روانشناس، کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد. حال نکته اینجاست که کیفیت زندگی برای هر کس معنا و مفهوم خاص خود را دارد. به عبارتی کیفیت زندگی شما زمانی بالا می‌رود که نقاط ضعف آن را اصلاح کرده و به حد مطلوبی برسانید. اگر شرایط روحی مناسبی ندارید، با بهبود این مشکل کیفیت زندگی خود را ارتقاء می‌دهید و اگر در ارتباطتان با دیگران به مشکل می‌خورید، باید بر نحوه برقراری صحیح ارتباط متمرکز شوید تا کیفیت زندگی شما بالا برود. ارتباط تلفنی با روانشناس یا مراجعه حضوری حال بهتری را در بطن زندگی‌تان جاری خواهد کرد.

چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم؟

سلامت روان با مشاوره روانشناسی

تفکر غلطی که در میان عوام شایع بوده و نسبت به تغییر آن نیز موضع‌گیری خاصی وجود دارد، مراجعه به روانشناس تنها در زمان بروز مشکلات حاد است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند تا زمانی که مشکل شدیدی در ذهن و روحشان به وجود نیامده، نیازی به مشاوره روانشناسی تلفنی یا حضوری نیست. این در حالی است که مشکلات در مراحل ابتدایی به راحتی قابل حل‌ هستند و هر چه از زمان آغاز آن‌ها بگذرد، سخت‌تر درمان می‌شوند.

از طرف دیگر باید بدانید که مشاوره روانشناسی صوتی و حضوری تنها مخصوص افراد بیمار نیست؛ بلکه هر انسان آینده‌نگری که به زندگی خود اهمیت دهد، باید برای ارتقاء کیفیت زندگی حداقل با یک روانشناس تلفنی در ارتباط باشد. با این حال چند مورد خاص وجود دارند که در هنگام بروز آن‌ها باید حتماً به روانشناس مراجعه کنید:

 • زمانی که عملکرد شغلی یا تحصیلی شما افت می‌کند، باید با یک مشاوره صوتی در ارتباط باشید. عملکرد نامطلوب شما نشان از درگیری ذهنی و مشکلات عاطفی و روانی است که به صورت عدم تمرکز و اشتیاق برای انجام کار بروز پیدا می‌کند. ارتباط تلفنی با روانشناس و مشاوره صوتی می‌تواند شما را از این وضعیت برهاند.
 • اگر نمی‌توانید احساسات خود را کنترل کنید، مشاوره روانشناسی تلفنی به شما کمک می‌کند تا کنترل احساسات و عواطف خود را به دست بگیرید. احساساتی چون خشم و غم تأثیر به‌سزایی بر زندگی داشته و می‌توانند اوضاع زندگی‌تان را به سمت نامطلوبی تغییر دهند.
 • اگر استرس زیادی دارید یا احساس غم و افسردگی در وجودتان ریشه کرده، ضرورت مراجعه به روانشناس یا مشاوره روانشناسی صورتی برای شما مشهود است. باید با کسی در ارتباط باشید که با تحلیل رفتارها و ذهن شما، بهترین راهکارها را برای رهایی از وضعیت موجود ارائه کند.
 • ترومای روانی یکی دیگر از موقعیت‌هایی است که باید از یک روانشناس تلفنی کمک بگیرید. هر ترومای روانی اگر در زمان وقوع به طور کامل رفع نشود، در آینده می‌تواند ریشه‌ای عمیق در احوالات شما داشته و آن را تحت تأثیر قرار دهد.
 • مشکلاتی که در خانواده پیش میآید بر عملکرد تمام اعضا تاثیر منفی میگذارد. برای بهود شرایط وقت بزارید و بهترین متخصص را پیدا کنید. برای مثال مشاوره خانواده تلفنی کمک میکند تا بتوانید در کمار یک متخصص شرایط را بررسی و برای مشکلات پیش آمده بهترین تصمیم را بگیرید.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که اغلب افراد مستعد افسردگی به آن دچار هستند، لذت نبردن از کارهایی است که در گذشته برای آن‌ها لذت‌بخش بوده و منجر به بهبودی حالشان می‌شد. اگر دچار چنین وضعیتی هستید، مشاوره تلفنی در ویکی روان را فراموش نکنید.

افزون بر موارد گفته شده، موقعیت‌های زیاد دیگری نیز وجود دارند که ضرورت مراجعه به روانشناس را ایجاد می‌کنند. بهتر است هر زمان که کوچک‌ترین درجاتی از موارد گفته شده را در خود احساس کردید، ارتباط تلفنی با روانشناس را آغاز کرده و از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

ویژگی‌های روانشناس خوب

نکته مهمی که درباره مراجعه به روانشناس وجود دارد، کیفیت کار روانشناس است. طبیعتاً فردی که در حیطه فعالیت خود خبره و حاذق نباشد، صلاحیت مشاوره دادن به مراجعین را نخواهد داشت. در ادامه چند مورد از ویژگی‌های یک روانشناس خوب را آورده‌ایم:

 • یک روانشناس خوب هرگز مراجعش را قضاوت نمی‌کند.
 • روانشناس باید به راحتی در دسترس بوده و بتوان با او رأس زمان‌های مشخص شده ارتباط گرفت.
 • یک روانشناس حرفه‌ای باید مرتباً آموزش‌های مربوطه را دریافت کرده و بتواند خود را به‌روز نگه دارد.
 • خوش اخلاقی اولین شرط ارتباط مؤثر با مراجعین است که روانشناسان باید از آن آگاه باشند.
 • برقراری ارتباط مؤثر با مراجعین، به نحوی که شرایط برای صمیمیت و انجام صحبت‌های لازم فراهم شود، ضروری است.
 • یک روانشناس حرفه‌ای صبور است.
 • اگر مشکل شما به دست روانشناستان حل نشود، او باید شما را به روانشناس دیگری ارجاع دهد.

تمام موارد گفته شده باید در یک روانشناس وجود داشته باشند تا بتوانیم او را یک روانشناس حرفه‌ای بدانیم؛ البته که دانش و علم لازم حرف اول را می‌زند. تمامی روانشناسان ویکی روان از فیلتر‌های خاصی عبور کرده و از تمامی ویژگی‌های فوق‌الذکر بهره‌مندند.

مشاوره غیرحضوری و جزئیات آن

بسیاری از افراد امکان دسترسی و مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند. این مسئله می‌تواند به دلیل موقعیت جغرافیایی و دلایلی چون عدم توانایی برقراری ارتباط یا ترس و … که آن را ایجاد کردید باشند. در هر صورت، امکان مشاوره روانشناسی تلفنی کمک بزرگی به چنین افرادی کرده و شرایط را برای مشاوره تلفنی با بهترین روانشناسان فراهم می‌کند.

مشاوره تلفنی در ویکی روان، یک انتخاب مناسب است که به شما در رفع مشکلاتتان کمک خواهد کرد. مشاوره تلفنی در ویکی روان، امکان برقراری تماسی امن و بدون دسترسی به شماره تلفن را برایتان فراهم کرده و همچنین، کار با وب‌سایت ویکی روان بسیار آسان است. علاوه بر آن از نظر اقتصادی نیز بسیار ارزان‌تر از مشاوره‌های حضوری خواهد بود. اگر به مشاوره روانشناسی تلفنی نیاز دارید، از مشاوره تلفنی در ویکی روان غافل نشوید.

کلام آخر

در این مقاله با روانشناس و نحوه اثرگذاری او بر زندگی اشنا شدید و ویژگی‌های یک روانشناس خوب را شناختید. اگر قصد ارتباط با بهترین روانشناسان را دارید، مشاوره تلفنی در ویکی روان را امتحان کنید. مشاوره روانشناسی تلفنی می‌تواند به شما در حل مشکلاتتان کمک کند. برای رزرو وقت مشاوره میتوانید از راه های ارتباطی زیر اقدام نمائید:

آدرس سایت برای رزرو مشاوره روانشناسی تلفنی https://www.wikiravan.com

شماره تماس رزور تلفنی: 02191099110

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی