|

وضعیت جوی رو به تغییر است؛ برف و باران در کشور چترهایتان را بردارید

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که طی یکی دو روز آینده کاهش دما و بارش برف و باران را در نقاط مختلف کشور شاهد خواهیم بود از جمله پایتخت.

لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما در نقاط مختلف کشور حکایت دارد.

به گزارش « شایانیوز » و به نقل از همشهری آنلاین، آخرین داده‌های سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که امروز (۳۰ مهرماه) بارش در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی همچنین در شمال استان‌های کرمانشاه، همدان و قزوین پیش‌بینی می‌شود. 

طی این روز در مناطق ساحلی گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت همچنین وزش باد همراه با کاهش دما در نوار شمالی به‌ویژه در سواحل شمالی و شمال شرق رخ می‌دهد و در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات در اردبیل بارش باران و برف انتظار می‌رود.

وضعیت آب و هوا

یکشنبه (اول آبان‌ماه) در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات استان‌های گلستان و سمنان بارش باران پیش‌بینی می‌شود و بارش در شمال غرب و شمال شرق کاهش پیدا می‌کند و به‌صورت پراکنده ادامه می‌یابد. طی این ۲ روز دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. 

دوشنبه (۲ آبان‌ماه) در شمال غرب، استان‌های کرمانشاه، همدان، قزوین، البرز و در شمال استان مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد و به‌تدریج بعدازظهر در استان‌های گیلان و غرب مازندران افزایش ابرهمراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف مورد انتظار است.

بارش سه‌شنبه(۳ آبان‌ماه) در شمال غرب کاهش می‌یابد و همراه با نفوذ جریانات شمالی بر سواحل دریای خزر بارش در استان‌های ساحلی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی آغاز می‌شود. دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران و در دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های همدان، مرکزی و قم رگبار و رعدوبرق پراکنده، گاهی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک رخ می‌دهد. طی این روز در شرق مازندران و گلستان بارش شدت خواهد داشت. 

چهارشنبه(۴ آبان‌ماه) بارش در این مناطق کاهش می‌یابد و در کل کشور جوی آرام حاکم می‌شود و فقط در استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده وخفیف رخ می‌دهد.

طی امروز (۳۰ مهرماه) و فردا (اول آبان ماه) اهواز بادمای۳۷ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای ۳۷ و۳۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۰ و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور خواهد بود.

وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا (اول آبان‌ماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۳ و روز دوشنبه (۲ آبان‌ماه) کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش گاهی وزش بادشدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی