|

تاثیر نور در دکوراسیون داخلی

برای نورپردازی دکوراسیون داخلی قطعا روش‌های جذاب و مدرنی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید نورپردازی فوق العاده‌ای طراحی کنید.

لینک کوتاه کپی شد

نورپردازی در دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که در زیبایی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. زمانی که یک دکوراسیون را طراحی کنید اما نورپردازی نداشته باشد یا این که نورپردازی مناسبی انجام ندهید قطعا هیچ جذابیتی نخواهد داشت و تلاش‌های شما برای طراحی آن بیهوده بوده است. برای این که نور به فضای مورد نظر اعمال شود بایستی که جهت نور را مشخص کنید و پس از آن میزان نور و ابعاد فضای مورد نظر را با هم تنظیم کنید. وجود نور طبیعی و مصنوعی می‌تواند که یک فضا را بزرگ‌تر نمایش دهد و زیبایی دکوراسیون شما هم چند برابر شود.

زمانی که در یک اتاق نور و نورپردازی وجود نداشته باشد قطعا احساس کمبود در آن وجود خواهد داشت و در صورتی که مبلمان شما به‌هم نزدیک‌تر باشد این ضعف بیشتر خود را نشان می دهد. گفتنی است اگر اتاق شما زیاد تاریک است می‌توانید که از نور طبیعی هم بهره ببرید، یعنی پرده‌ها را کنار بزنید تا نور وارد اتاق شود. اما گاهی اوقات دسترسی به نور طبیعی امکان پذیر نیست در این صورت می‌توانید که از انواع چراغ‌ها و لوسترها بهره ببرید. این روزها تنوع زیادی در المان‌های نورپردازی وجود دارد که انتخاب یکی از آن‌ها برای نورپردازی کاری سخت است بنابراین بهتر است که انواع این المان‌های نورپردازی را بشناسید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.  

روش‌های مدرن و جذاب در نورپردازی دکوراسیون داخلی

برای نورپردازی دکوراسیون داخلی قطعا روش‌های جذاب و مدرنی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید نورپردازی فوق العاده‌ای طراحی کنید. اتاق خواب یکی از اساسی‌ترین بخش‌های هر ساختمان است که مکانی برای استراحت است و با ورود به آن بایستی به آرامش برسید. بنابراین برای نورپردازی اتاق خواب بایستی که حساسیت زیادی صرف کنید. المانی که در نورپردازی اتاق خواب بسیار موثر واقع می‌شود و وجود آن برای هر اتاقی لازم و ضروری است، لوستر است. لوسترها در طرح‌، سایز ، اندازه و جنس های مختلفی ساخته می‌شوند که با توجه به نیازتان می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.    

لوستر چوبی

انواع لوستر چوبی در دکوراسیون‌های داخلی کاربرد زیادی دارند این مدل لوسترها معمولا در دکوراسیون‌هایی که از چوب استفاده شده است، بیشتر به چشم می‌خورند. یعنی در دکوراسیون‌هایی که سبک آن‌ها کلاسیک و یا مدرن است به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل لوستر هم از جمله المان‌های زینتی موجود در هر ساختمان است که در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. بیشتر بدنه این لوسترها از جنس چوب است و آن‌ها را به صورت تک شاخه و چند شاخه تولید می‌کنند و در تمام دکوراسیون‌ها هم کاربرد دارند. این لوسترها به دلیل تنوع بالایی که دارند معمولا به صورت کوتاه و آویز ساخته می‌شوند و در واقع این مدل‌ها را با توجه به ارتفاع سقف و اندازه اتاق مورد استفاده قرار می‌دهند؛ در صورتی که اندازه اتاق خواب بزرگ باشد و ارتفاع سقف هم زیاد باشد از مدل‌های آویز پر شاخ و برگ استفاده می‌شود اما در صورتی که سقف اتاق کوتاه باشد و اتاق هم اندازه کوچکی داشته باشد بهترین گزینه لوسترهای چوبی کوتاه هستند. توجه کنید که لوسترهای چوبی را در راهروها ، کافه‌ها و... که به نور کمی احتیاج داشته باشند مورد استفاده قرار می‌دهند.

لوستر چوبی

بهترین جنس چوب لوستر چوبی

بهترین متریالی که برای لوسترهای چوبی استفاده می‌شود چوب روس است اما توجه کنید اگر این چوب هم به درستی فرآوری نشود قطعا به مرور زمان ترک خواهد خورد. بنابراین اگر می‌خواهید که لوستری مناسب تهیه کنید که به مرور زمان خراب نشود بهترین راه حل خرید لوسترهایی است که جنس چوب آن‌ها روس است. چوب روس استحکام بالایی دارد و در برابر نفوذ قارچ و حشرات بسیار مقاوم است؛ بنابراین می‌توانید که آن‌ها را در هر شرایط آب و هوایی مثل شرجی یا مرطوب ، مورد استفاده قرار دهید.  

چراغ آویز چوبی

چراغ‌ آویز چوبی آن دسته از المان‌هایی هستند که شرایط شیک و جذابی را به فضای داخلی و یا اتاق می‌بخشند، و برای نورپردازی‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این چراغ‌ها یک سبک دلنشینی را به فضا می‌دهند و تنوع بسیار زیادی خواهند داشت برای مثال می‌توانید که آن‌ها را به صورت تک رنگ و یا چند رنگ تهیه و خریداری کنید. از چراغ‌های آویز چوبی معمولا در نورپردازی آشپزخانه، اتاق خواب و حتی سالن‌های پذیرایی استفاده می‌کنند و با استفاده از آن‌ها نورپردازی دکوراسیون داخلی را انجام می‌دهند. در حقیقت زمانی که نوبت به نورپردازی و روشنایی سقف خانه می‌رسد قطعا گزینه‌های مختلفی پیش رو خواهید داشت اصولا می‌توانید با چراغ‌های آویز در محیط‌هایی همچون مکان ناهار خوری رسمی و یا معمولی، فضاهای اداری و حتی راهروهای طولانی نورپردازی کنید. توجه کنید این چراغ‌ها می‌توانند در اتاق خواب یک نورپردازی بسیار شیک و کاربردی را ارائه دهند و گزینه‌های فوق العاده‌ای برای جزیره آشپزخانه هستند.

لوستر

لوستر کلاسیک

یک روش دیگر برای نورپردازی دکوراسیون داخلی استفاده از لوستر کلاسیک است. می‌توان گفت که این لوسترها گزینه‌هایی از منبع نور قوی هستند و در عین حال با شدت نور استانداردی که دارند منجر به بهتر دیده شدن اشیاء می‌شوند. بدنه‌ای که برای این لوسترها در نظر گرفته شده است از کریستال، چینی، شیشه، برنج و استیل است که معمولا به صورت صفحه‌ای یا شاخه‌ای تولید می‌شوند. مدل‌های شاخه‌ای هم به نوبه خود به دو دسته کلاهک‌دار و بدون کلاهک روانه بازار می‌شوند که می‌توانید یکی از آن‌ها را متناسب با محیط خود انتخاب کنید. در واقع جنس کلاهک را از پارچه و شیشه می‌سازند که وجود یک پارچه منجر می‌شود که شدت نور لامپ کمتر شود. 

برای این که بتوانید لوستر مناسبی را تهیه کنید بایستی پارامترهای مختلفی را مد نظر خود قرار دهید، برای مثال به سبک دکوراسیون، اندازه اتاق، ارتفاع سقف، جنس و طرح لوستر، اندازه لوستر و... توجه شود. می‌توانید انواع لوستر چوبی، چراغ آیز چوبی، لوسترهای کلاسیک و... را با کیفیت عالی و قیمت رقابتی از فروشگاه دهکده نور تهیه کنید. محصولات موجود در این فروشگاه کیفیتی فوق العاده دارند که در طولانی مدت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.  

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی