|

مسیر رتبه بندی معلمان عوض شد؛ همه فرهنگیان مشمول می شوند!

رئیس کمیسیون برنامه و تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان قطعا انجام و شامل همه نیروهای آموزش و پرورش می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع نمایندگان تشکل‌های صنفی و همچنین منتخبی از فرهنگیان شیراز اظهارداشت: آموزش وپرورش منشا همه خدمات است و میزان رشد یک کشور به اندازه میزان نگاه به این سیستم مشخص می‌شود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تسنیم؛ رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با استناد به بیانات رهبر انقلاب گفت: خرج در آموزش‌وپرورش خرج برای تولید آنهم از فاخرترین نوع تولید است.

حاجی بابایی به قدم‌های بزرگی که در آموزش وپرورش انجام شده اشاره کرد و گفت: گلایه فرهنگیان این است که چرا با اینکه ما این کارهای خوب را انجام می‌دهیم اما آن توجه و رسیدگی مطلوب انجام نمی‌شود.

وزیر اسبق آموزش وپرورش بابیان اینکه رهبر انقلاب بارها فرمودند که آموزش‌وپرورش مولد سرمایه اجتماعی است گفت: باید به آموزش‌وپرورش نگاه دیگری کرد و یک بار دیگر باید آموزش‌وپرورش را محور اساسی توسعه در کشور بدانیم.

حاجی بابایی بابیان اینکه نگاهش در بودجه‌ریزی به همه ارکان جامعه است گفت: اگر جایی هم می‌بینید بنده با حساسیت بحث بودجه آموزش‌وپرورش را دنبال می‌کنم بدان معناست که اعتقاد دارم این کار به معنای پول دادن به معلم نیست بلکه خدمت رساندن به همه جامعه است چراکه معلم با سرمایه‌های مردم یعنی دانش‌آموزان سروکار دارد.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی نگاه‌ها  در سال‌های گذشته به آموزش‌وپرورش گفت: یکی از این موارد نگاه خصوصی‌سازی به آموزش‌وپرورش است البته این بدان معنا نیست که ما مخالف مدارس غیر دولتی هستیم بلکه این است که دولت باید همه حمایت‌های خود را به آموزش‌وپرورش داشته باشد وهمه هزینه‌های آن را تقبل کند.

حاجی بابایی بابیان اینکه معلمین انسان‌های نجیب و باحیایی هستند اما امروزه از تبعیض نگران هستند به شیوه نظام حقوق و پرداخت دستمزد در کشور انتقاد کرد و گفت: این صحبت را در نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی این صحبت را با رئیس جمهور نیز انجام داده و ایشان نیز پذیرفته است و درحال اصلاح آن هستند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال آینده حقوق‌های پایین تا 60 درصد افزایش پیدا خواهند کرد گفت: این بدان معناست که خالص دریافتی هیچ کس نباید زیر 5میلیون تومان باشد‌.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی همچنین درباره مالیات برحقوق کارمندان نیز گفت: به حقوق‌های بین 5 تا 15 میلیون تومان ده درصد بیشتر مالیات تعلق نخواهد گرفت.

حاجی بابایی گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان قطعا انجام خواهد شد و شامل همه نیروهای آموزش‌وپرورش خواهد بود چراکه در آموزش وپرورش همه معلم هستند و بنا به ضرورت در پست‌های اداری قرار  می‌گیرند و ممکن است مجدد به معلمی برگردند و این چرخه دائم در حال انجام است.

وزیر اسبق آموزش وپرورش با بیان اینکه جایگاه معلم در همه اعصار و قرون در بین مردم جایگاهی خاص است گفت: ما معلمان باید قدر این نگرش و جایگاه را ابتدا خودمان بدانیم و نباید خدای ناکرده بارفتارهایمان خدشه‌ای به آن وارد کنیم. 

حاجی بابایی با اشاره به اینکه به روند کنونی فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان انتقاد دارد گفت: صندوق باید به سمت این برود که نخبگان اقتصادی دراین صندوق حضور یابند و به دنبال بورس و سرمایه‌گذاری در امورات اقتصادی مهمی باشند و معلمان نیز کاملا از نتایج آن بهره‌مند شوند.

وزیر اسبق آموزش‌وپرورش بابیان اینکه به این شیوه درمان وخدمات رفاهی معلمان انتقاد دارد گفت: تجربه نشان داده کار آموزش وپرورش درمانگاه و باشگاه‌داری نیست و باید ترتیبی اتخاذ شود تا به عنوان مثال بیمه درمانی معلم به نحوی باشد که او هرگاه اراده کرد به هر مکان درمانی مراجعه و از خدمات رایگان آن استفاده کند شبیه همان کاری که در دوران وزرات بنده با بیمه طلایی انجام گرفت.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی ازمقام معظم رهبری که فرمودند کسی که بیمار شد ممکن است غصه درد داشته باشد ولی نباید غصه هزینه و بی‌پولی را داشته باشد به ایجاد صندوق بیماران صعب العلاج نیازمند مالی در بودجه سال جاری اشاره کرد و گفت: 25 هزار میلیارد تومان نیز به آن اختصاص داده‌ایم.

حاجی بابایی اداره و مدیریت در آموزش‌وپرورش را نیازمند هنرمندی خاصی دانست و گفت: وزیر آموزش‌وپرورش و تیم مدیریتی او باید بتواند از همه ظرفیت‌های قانونی که قانونگذار در اختیار آنها قرار داده برای اداره مطلوب دستگاه عظیم آموزش‌وپرورش استفاده کند.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی بااشاره به اینکه درحال حاضر هم در دولت و هم مجلس شورای اسلامی اراده قوی برای کمک به فرهنگیان وجود دارد به مسئله همسان‌سازی بازنشستگان نیز اشاره کرد و گفت: افرادی که در شرف بازنشستگی هستند خیالشان راحت باشد که همسان‌سازی همچنان در برنامه وجود دارد و حذف نخواهد شد.

حاجی بابایی با بیان اینکه اعتقاد دارد معلم هرچقدر هم معترض باشد اما هنگامی که درکلاس درس است عاشقانه مشغول به خدمت به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است گفت: وظیفه همه مسئولین خدمت بی‌منت به این قشر عزیز و فرهیخته است وخود من نیز با تمام توانم این کار را به جد دنبال خواهم کرد و معلم خط قرمز من است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی