|

چرا اکثر نوزادان در شب متولد می‌شوند!

اینکه چرا نوزادان اغلب در شب متولد می‌شوند ممکن است یک دلیل تکاملی داشته باشد مثلا اینکه در زمان اجدادمان زایمان کردن در شب امن‌تر بوده است.

لینک کوتاه کپی شد

اکثر خانواده‌ها ممکن است داستان مشابه‌ای در خصوص تولد فرزندشان در اواسط شب و بعد از یک رانندگی جسورانه والدین به سمت بیمارستان داشته باشند. طبق این داستان‌ها، تصور اینکه نوزادان تصمیم دارند وقتی چشم به جهان بگشایند که والدین حداقل آمادگی را دارند یعنی شب هنگام، ساده است. ما در مجله خبری-سبک زندگی نگار به پاسخ دانشمندان برای اینکه چرا گهگاهی نوزادان شب هنگام متولد می‌شوند و باعث شادمانی والدینشان می شوند، پرداختیم؛ و در بخش انتهایی، روزی در هفته را که محبوب‌ترین روز برای نوزادان است، بیان کردیم.

همه چیز به دوره غارنشینی و ماموت‌ها بر ‌می‌گردد

238787_340

اینکه چرا نوزادان اغلب در شب متولد می‌شوند ممکن است یک دلیل تکاملی داشته باشد. ممکن است در زمان اجدادمان زایمان کردن در شب امن‌تر بوده، زیرا مردم از قبایل مختلف شب هنگام دور هم جمع بوده‌اند و می‌توانستند به زائو کمک و از او حمایت کنند و ممکن است بخاطر ترس از حیوانات درنده زایمان در شب امن‌تر بوده است.

بدن یک مادر برای رسیدگی به چنین وضعی روش خود را دارد

238788_374

در اینکه چرا نوزادان تمایل به بدنیا آمدن در شب دارند هورمون‌ها نقش زیادی دارند. ملاتونین هورمونی است که باعث می‌شود خواب راحتی داشته باشیم، به زایمان هم کمک می‌کند. بعضی اوقات خوابیدن برای یک خانم باردار دشوار است، در پایان بارداری میزان ملاتونین افزایش می‌یابد. این هورمون وقتی با اکسی‌توسین جفت می‌شود باعث می‌شود انقباضات شدیدتر شود.

شیوه زایمان هم نقش دارد

238789_461

براساس نظر محققان، اکثریت نوزادان آمریکایی بین ساعت یک صبح تا هفت صبح متولد می‌شوند و در تمام دنیا بیشتر نوزادان در ساعت ۸ صبح بدنیا می‌آیند که معمول‌ترین زمان بدنیا آمدن نوزاد است.

دانشمندان برای این قانون توضیحی دارند. نوزادانی که با زایمان طبیعی و بدون مداخله بدنیا می‌آیند طبق الگوی شب/روز متولد می‌شوند. نوزادانی که با عمل سزارین بدنیا می‌آیند اغلب در صبح متولد می‌شوند و تعداد کمی از تولد‌های سزارینی در شب صورت می‌گیرد.

در هفته یک روز وجود دارد که اکثر نوزادان در آن روز متولد می‌شوند

238790_417

بر طبق تحقیقات بهداشت و سلامت، اکثر نوزادان در آمریکا در روز سه شنبه متولد می‌شوند و کمترین زایمان مربوط به روز‌های یکشنبه است. نکته جالب‌تر این است که زایمان‌هایی که در روز‌های شنبه و یکشنبه اتفاق می‌افتد نسبت به زایمان‌ها در روز‌های دوشنبه تا جمعه، در اواخر شب و اوایل صبح اتفاق می‌افتد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی