|

(عکس) علت درگذشت گیتی رئوفی همسر جمشید مشایخی چه بود؟ + بیوگرافی

گیتی رئوفی همسر جمشید مشایخی که چند ماه قبل به کرونا مبتلا شده بود، به دلیل عوارض کرونا در بیمارستان بستری شد و از دنیا رفت.

لینک کوتاه کپی شد

گیتی رئوفی معلم بازنشسته و همسر جمشید مشایخی صبح امروز ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۰ در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت. جمشید مشایخی همیشه از وابستگی اش و علاقه اش به همسرش می‌گفت.

به گزارش «شایانیوز»، همسر جمشید مشایخی که چند ماه قبل به همراه فرزندش نادر مشایخی به کرونا مبتلا شده بود، از این بیماری بهبود یافت، اما در چند هفته اخیر به دلیل عوارض کرونا در بیمارستان بستری شد و از دنیا رفت. 

گیتی رئوفی

بیوگرافی گیتی رئوفی و ماجرای ازدواج او با جمشید مشایخی

گیتی (افروز) رئوفی در سال ۱۳۱۵ در شهر متولد شد. پدر وی افسر شهربانی بود و زمانی که کودک بود و به همراه خانواده اش به تهران آمد به گفته خودش پدرش مردی بسیار سخت گیر و متعصبی بود و اجازه نمی‌داد که او تنهایی به بیرون از منزل برود و می‌گفت اگر کاری داری به من یا برادرتان گرشا بگو تا همراهت بیاییم.

در یکی از قسمت‌های برنامه دورهمی که او و جمشید مشایخی میهمان برنامه بودند، ماجرای ازدواج آن‌ها از زبان خودشان گفته شد.

گیتی رئوفی

ماجرای ازدواج گیتی رئوفی با جمشید مشایخی

جمشید مشایخی درباره نحوه آشنایی با دختر عمه خود می‌گوید در سال ۱۳۳۶ به همرا برادرم به عیادت عمه رفتم که در آنجا برای اولین بار عاشق گیتی افروز رئوفی شدم و فردایش به همراه خانواده به خواستگاری اش رفتیم و بعد ازدواج کردیم مهریه مان را یک جلد قرآن کریم و یک شاخه گل سفید ثبت کردیم.

جمشید مشایخی در برنامه دورهمی از همسرش تقدیر کرد. "من به دلیل مسئله هنری که داشتم و باید به سر اجرا می‌رفتند بیشتر وقت‌ها بیرون از خانه بودم و همیشه اوضاع خانه در اختیار و کنترل همسرم بود. اگر به موفقیتی رسیدم بدون شک به پشتوانه همسرم بوده و از زحمات بسیار زیادی برای من و فرزندانم کشیده است. "

گیتی رئوفی

گیتی افروز نیز در همان برنامه درباره ازدواجش با جمشید مشایخی و دوران کودکی‌اش گفت: پدرم افسر شهربانی بود. مردی بسیار سخت گیر و متعصب بود. یک روز پدرم از محل کارش که در اداره شهربانی بود، سر زده به خانه آمد و همین که خنده مرا که آن موقع ده ساله بودم، شنید به شدت عصبانی شد، کتکم زد و گفت: صدای هیچ زن و دختری نباید از خانه بیرون برود. جمشید مشایخی پسر دایی من است. مایل به ازدواج با جمشید نبودم و عقیده داشتم او نمی‌تواند در آینده همسر خوبی برایم باشد.

گیتی رئوفی و جمشید مشایخی

یک روز جمشید با برادرش به خواستگاری آمد و فردای آن روز به همراه مادر و خواهرهایش آمدند و روز بعد باز خودش و پدرش و فردای آن روز خودش با عمه اش آمدند، اما چقدر اشتباه می‌کردم که تمایل به ازدواج با او نداشتم، چون تمام حرف‌هایی که امروز در عین پختگی می‌زند، آن روز‌ها در سن ۲۴ سالگی می‌زد. همسر من معلم بوده و در زندگی هم معلم خوبی بوده. من همیشه معتقدم قلب انسان باید برای یکی بتپد.

جمشید مشایخی در شبانگاه ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۸ در بیمارستان درگذشت؛ و امروز نیز همسرش گیتی رئوفی با او پیوست.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی