|

مراحل طلاق توافقی چیست آیا نیاز به وکیل طلاق داریم؟ سوال رایج در تهران وکیل

برای صدور حکم طلاق توافقی زوجین ابتدا باید در مورد برخی مسائل از جمله مهریه، جهیزیه، نفقه، حضانت فرزندان به توافق برسند.

لینک کوتاه کپی شد

طلاق توافقی به چه معنی است؟ برای طلاق توافقی چه شرایطی نیاز است؟ طلاق توافقی چه هزینه‌هایی را به دنبال دارد؟ وکیل طلاق توافقی چه مسئولیت هایی بر عهده دارد؟ وکیل دیوان عدالت اداری در چه زمینه هایی فعالیت می‌کند؟ برای مشاوره حقوقی به چه افرادی می‌توان مراجعه کرد؟ بهترین وکیل های تهران را چگونه می توان پیدا کرد؟ وکیل قصور پزشکی در چه زمینه‌هایی فعالیت می‌کنند؟ وکیل اداره کار هنگام برای شکایت از کارفرما چه کمک‌هایی می‌تواند به موکل خود بکند؟

در این مقاله سعی بر آن است که پاسخ تمام این سوالات را در اختیار شما قرار بدهیم؛

1-1- طلاق توافقی به چه معنی است؟

زمانی که از طلاق توافقی سخن به عمل می‌آید منظور زمانی است که طرفین با همدیگر به توافق می‌رسند که تحت شرایط خاصی، جدا شوند. به این صورت که در این حالت زوجین هر دو به طلاق راضی هستند و به صورت توافقی حکم طلاق صادر خواهد شد.

1-2- شرایط تعیین شده جهت طلاق توافقی

برای صدور حکم طلاق توافقی یکسری شرایط لازم است که باید تعیین شود. به این صورت که زوجین ابتدا در مورد برخی مسائل ازجمله مهریه، جهیزیه، نفقه، حضانت فرزندان به توافق می‌رسند. سپس دادخواست طلاق توافقی را می‌توان به دادگاه‌های خانوادگی ارسال کرد تا پرونده مورد بررسی قرار بگیرد. در این مرحله زوجین می‌توانند به دفتر وکیل طلاق توافقی مراجعه کنند و توافقات انجام شده را با او در میان می‌گذارند و به او وکالت لازم را می‌دهند که سایر مراحل طلاق را وکیل طلاق توافقی انجام بدهد.

طلاق توافقی

1-3- وظایف وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی بعد از آنکه وکالت زوجین را برعهده گرفت و توافقات انجام شده را مورد بررسی قرار بدهد می‌تواند دادخواست طلاق را تنظیم نماید و به دادگاه ارسال نماید. سپس سایر مراحل طلاق را نیز می‌تواند بدون حضور موکلان خود در دادگاه‌های خانوادگی طی نماید تا در کوتاه‌ترین زمان پرونده به نتیجه برسد. سپس نتیجه دادگاه را به زوجین اعلام نمایند.

https://www.tehran-atorney.com/

1-4- هزینه‌های مربوط به طلاق توافقی

هرکدام از مراحلی که برای صدور حکم طلاق توافقی لازم است طی شود هزینه‌هایی را به دنبال دارد. این مراحل ممکن است در صورت نبود وکیل طلاق توافقی بیشتر به طول بیانجامد و هزینه‌های بیشتری به همراه داشته باشد. در صورتی که از وکیل طلاق توافقی برای حل پرونده استفاده شود در مدت زمان کوتاهی به نتیجه می‌رسد و درنتیجه هزینه‌های کمتری را نیز در پی خواهد داشت. 

برای آشنایی با وظایف وکیل طلاق توافقی به سایت تهران وکیل مراجعه کنید:

تهران وکیل

تهران وکیل در گروه وکلای خود وکیل‌هایی را برای طلاق توافقی به کار گرفته است که بتوانند پرونده‌های مربوط به این مسائل رابه راحتی و در کوتاه ترین زمان حل نمایند.

1-5- وکیل دیوان عدالت ادارای

دیوان عدالت بالاترین مرجع اداری برای رسیدگی به پرونده‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد تصمیم گیری‌ها و اقدام‌های واحدهای دولتی است.

 با توجه به اینکه رسیدگی به پرونده‌های مربوط به این دیوان به تخصص و دانش خاصی نیاز دارد، بهتر است وکیل‌هایی این فعالیت های مربوط به این زمینه را برعهده بگیرند که تسلط کافی به قوانین در این باره داشته باشند و بتوانند بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشند. تهران وکیل در این زمینه بهترین وکیل‌ها را به شما معرفی می‌کند تا بتوانید با بهترین راه‌کارها و قوانین به نتیجه دلخواه در پرونده‌های خود برسید.

1-6- مشاوره حقوقی

گاهی اوقات ممکن است که افراد در برخی از مسائل کاری و اداری و زندگی خود دچار مشکلات حقوقی بشوند که نیاز به مشاوره داشته باشند. به این صورت که افراد قبل از طرح شکایت و ارسال دادخواست به دادگاه ترجیح می‌دهند که به یک مشاور حقوقی مراجعه کنند و تمام جوانب مربوط به پرونده را مورد بررسی قرار دهند. پس از آنکه با مشاوران حقوقی تبادل نظرات صورت بگیرد می توانند با کمک یک وکیل مجرب درخواست خود را به دادگاه ارسال می‌کنند.  

تهران وکیل مشاورانی را برای ارائه خدمات به مشتریان خود به استخدام درآورده است که بتوانند مشاوره‌های لازم را در زمینه‌های حقوقی به افراد مراجعه کننده بدهند.گاهی این مشاوران به صورت رایگان اطلاعات حقوقی را به مشتریان خود ارائه می دهند.

مشاوره حقوقی

1-7- بهترین وکیل تهران+ وکیل پایه یک دادگستری+ بهترین وکیل کیفری

زمانی که افراد برای کارهای قانونی خود به دنبال انتخاب وکیل هستند معمولا سعی می‌کنند بهترین وکیل را انتخاب نمایند تا شانس آن‌ها در پیروزی پرونده با توجه به میزان تسلط وکیل به قوانین مختلف افزایش پیدا کند. در شهر تهران نیز می توان بهترین و مجرب‌ترین وکیل‌ها را انتخاب نمود.

 در این باره معمولا باید به تجربه کاری فرد میزان تحصیلات و همچنین میزان شهرت براساس سابقه کاری وکیل دقت کرد تا بتوان بهترین وکیل تهران را انتخاب نمود. تهران وکیل بهترین وکیل تهران را برای انجام امورات حقوقی به شما معرفی خواهد کرد.

1-8- بهترین وکیل کیفری

وکیل‌های کیفری به گروهی از وکلای دادگستری گفته می شود که در زمینه‌های کیفری فعالیت می‌کنند و در سایر مسائل حقوقی دخالت نمی‌کنند. این گروه از وکلا نسبت به تمام قوانین حقوقی آگاهی دارند و علاوه بر این ممکن است در پرونده‌های مختلف برای  تحقیق و کشف جرم‌های مرتکب شده نیز دخالت داشته باشند. بهترین وکیل‌ کیفری معمولا نسبت به تمام قوانین و مقررات جزایی آگاهی دارد و نسبت به اینکه چه قانونی را در چه زمانی استفاده کند. در تهران وکیل گروهی از بهترین وکیل کیفری وجود دارد که می‌توان جهت حل مسائل جزایی  به آن‌ها مراجعه کرد.

1-9- وکیل پایه یک دادگستری

زمانی که افراد در مسائل خود دچار مشکلاتی قانونی می‌شوند می‌توانند به یک وکیل معتبر در زمینه‌های حقوقی مراجعه کنند تا بتوانند مشکلات خود را حل نمایند.

 بنابراین در این حالت می‌توانند با یک وکیل پایه یک دادگستری مشورت نمایند و پرونده خود را به راحتی و با خیالی آسوده به او بسپارند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری باید اطلاعات خود را در زمینه‌های امروزی از جمله جرم‌های اینترنتی، مسائل مرتبط با استارتاب‌ها را بروزرسانی کند.  در تهران وکیل، وکیل‌های پایه یک دادگستری با اطلاعاتی به روز پرونده‌های مربوط به موکلان خود را حل می‌کنند.

1-10- طلاق توافقی چگونه است آیا طلاق توافقی فوری امکان پذیر است؟

همانگونه که اشاره کردیم گاهی اوقات زوجین باهمدیگر به توافق می‌رسند و تصمیم به جدایی می‌گیرند. در این حالت می‌توانند درخواست طلاق توافقی را از طریق وکیل به دادسرا ارسال نمایند تا مراحل مربوط به آن طی شود و سپس حکم نهایی صادر شود.

زمانی که زوجین برای طلاق توافقی اقدام می‌کنند ممکن است که چند ماه طول بکشد تا پرونده به نتیجه برسید. اما گاهی اوقات زوجین تمایل دارند که در مدت زمان کوتاهی پرونده به نتیجه برسد و حکم طلاق فوری صادر شود در این حالت می‌توانند به یک وکیل خانواده مراجعه نمایند.

 وکیل خانواده می‌تواند با استفاده از قوانین مختلف روند پیش رفتن پرونده را کاهش دهد و در مدت ۲۰ روز حکم طلاق صادر شود. تهران وکیل می‌تواند با انتخاب وکیل‌های مجرب باعث صدور حکم طلاق توافقی فوری شوند.

1-11- وکیل قصور پزشکی+ وکیل جرایم پزشکی+ وکیل پزشکی

امروزه تمام فعالیت‌های پزشکی به حالت به روز و پیشرفته در حال انجام گرفتن است. گاهی اوقات ممکن است که در هنگام انجام امور پزشکی مشکلاتی برای بیمار به وجود بیاید.

 در اثر بی احتیاطی پزشک معالج او و یا نداشتن مهارت کافی در انجام فعالیت‌های مربوطه و همچنین توجه نداشتن به وظایف پزشکی این مشکلات ممکن است ایجاد شوند.

 در این حالت با مراجعه به یک وکیل قصور پزشکی می‌توان از حق بیمار دفاع کرد و خسارت‌های لازمه را دریافت نمود. گاهی اوقات این خطا‌ها ممکن است در حدی باشد که با مراجعه به یک وکیل جرایم پزشکی می‌توان حکم پزشکی، پزشک معالج را با استفاده از قوانین و مقررات مربوطه باطل کرد.

بیماران مختلفی که در این زمینه مشکلاتی برایشان پیش آمده است می‌توانند پرونده‌های خود را به وکیل‌های قصور پزشکی تهران وکیل بسپارند. این موسسه با در اختیار داشتن بهترین وکلا می‌تواند در تمامی زمینه‌های حقوقی به مراجعین خود کمک کند.

1-12- وکیل اداره کار کیست آیا شکایت از کارفرما امکان پذیر است؟

گاهی اوقات ممکن است که بین کارفرما و کارگر مشکلات حقوقی‌ای ایجاد شود. به گونه‌ای که یکی از طرفین در انجام فعالیت‌های مربوط به خود کوتاهی داشته باشد و در این حالت می‌توانند با مراجعه به یک وکیل اداره کار معتبر دادخواست خود را به دادسراها ارسال کرد تا حق خود را از طرف مقابل بگیرد.

 گاهی اوقات کارفرما ممکن است که در انجام امور مربوط به کارگر کوتاهی داشته باشد که با شکایت از کارفرما می‌توان حق کارگر را گرفت. وکیل اداره کار به تمام قوانین در این زمینه آگاهی دارد.

موسسه تهران وکیل با انتخاب بهترین وکلا در زمینه‌های مختلف می‌توانند در تمامی پرونده‌ها بهترین وکلا را به موکلان خود معرفی نمایند. وکیل‌های مشغول به فعالیت در این موسسه می‌توانند تمامی پرونده‌ها در زمینه‌های مختلف را در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسانند.

منبع : https://www.tehran-atorney.com

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی