|

با تصویب رتبه بندی حقوق معلمان چقدر اضافه می شود؟

در برخی اظهارنظرها رقم افزایش حقوق معلمان، ۲ میلیون و ۳ میلیون و حتی تا ۶ میلیون هم رسیده برخی هم به افزایش بیش از ۱۵ میلیون اشاره دارند!

لینک کوتاه کپی شد

معلمان این روز‌ها گلایه‌مند هستند؛ گلایه از اظهارنظر‌های متفاوت درباره افزایش حقوق‌شان، در حالی که هنوز خبری از این افزایش حقوق هم نیست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فارس، از روزی که بحث رتبه‌بندی معلمان مطرح شده است تاکنون، بار‌ها و بار‌ها از افزایش حقوق ناشی از رتبه‌بندی، صحبت شده است و گاهی هم رقم‌هایی به حقوق معلمان اضافه شده، اما هیچوقت نه به واقع رتبه‌بندی اجرا شد و نه افزایش درخوری برای معلمان فراهم شد.

یکی از گلایه‌ها که نسبت به مدیریت آموزش و پرورش طی سال‌های گذشته وجود داشته، بحث سرعت اندک اجرای سند تحول بنیادین بوده است و در این میان، رتبه‌بندی معلمان هم یکی از مواردی است که در سند تحول به آن تأکید شده است؛ موضوعی که سال‌هاست درباره‌اش حرف‌ها زده شده، اما هنوز در پیچ و خم بررسی و تصویب است.

چقدر خوشی؟!

حالا مجلس یازدهم مصمم شده که لایحه رتبه‌بندی معلمان را اجرا کند و البته شرایط بهتری را برای معلمان نسبت به لایحه پیشنهادی دولت ایجاد کند؛ اما از زمان بررسی رتبه‌بندی تاکنون، اعداد و ارقام متعددی درباره بار مالی این لایحه و افزایش حقوق ناشی از آن، شنیده می‌شود که موجب گلایه معلمان شده است.

آقای «محمدی» یکی از معلمان باسابقه شهر تهران به خبرنگار فارس گفت: در برخی اظهارنظرها، رقم افزایش حقوق معلمان ۲ میلیون و برخی ۳ میلیون و حتی تا ۶ میلیون هم رسیده است؛ برخی هم به افزایش بیش از ۱۵ میلیون هم اشاره دارند، اما این‌ها همه در حد حرف است!

وی ادامه داد: ما معلمان دیگر خسته شده‌ایم. چرا وقتی هنوز چیزی تصویب نشده و حتمی نیست، باید اطلاع‌رسانی کنند. هر روز یک خبر از معلمان در رسانه‌ها شنیده می‌شود و مدام هم می‌گویند «خبر خوش برای معلمان»؛ واقعا دیگر چقدر خوشی؟! معلمان حرفشان این است که وقتی یک اتفاقی افتاد، یک بار خبررسانی کنند نه اینکه مدام یک حرفی بزنند که واقعیت هم ندارد.

آقای محمدی اضافه کرد: هر سال، بر حقوق همه کارکنان دولت اضافه می‌شود، اما درباره تنها وزارتخانه‌ای که اطلاع‌رسانی می‌شود، «آموزش و پرورش» است؛ حتی حقوق هر ماه هم که پرداخت می‌شود، اطلاع‌رسانی‌ می‌شود. چرا؟ مگر فرهنگیان موقعی که حقوقشان را واریز می‌کنند، خودشان متوجه نمی‌شوند؟!

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی