|

رتبه بندی معلمان بار مالی زیادی دارد؛ دولت باید لایحه رتبه بندی را پس بگیرد

نادران از دولت خواست با پس گرفتن لایحه رتبه بندی معلمان به همراه مجلس با توجه به ابعاد اجتماعی، مالی و آثار تورمی آن تصمیم‌گیری کنند.

لینک کوتاه کپی شد

«الیاس نادران» در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با تقاضای اولویت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان، گفت: با توجه به بار مالی این لایحه بهتر است که دولت لایحه خود را پس بگیرد تا مجلس و دولت در یک تصمیم گیری جامع و با توجه به ابعاد اجتماعی، مالی و آثار تورم در این باره تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایرنا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: دوستان در زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفتند که تکلیف رتبه‌بندی روشن است و مبلغی را پیشنهاد دادند و آن مبلغ در بند «و» قرار گرفت و قرار شد معادل آن برنامه داشته باشند.

نادران با بیان اینکه امروز صحبت از بار مالی دهها برابر آن چیزی است که در بند «و» پیش بینی شده است، افزود: اگر تکلیف را روشن نکنیم و بار مالی ناشی از آن را مشخص نکنیم و محدوده اختیارات مشخص نباشد نتیجه وعده داده شده همانند سرانجام وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع هیات علمی دانشگاه‌ها  نیز گفت: در این باره گفتند که با ۳ هزار میلیارد تومان مشکل حل خواهد شد اما پس از آن اعلام کردند که کسری این حوزه ۱۰ هزار میلیارد تومان است بنابراین دولت و مجلس برآوردها را برای رتبه بندی معلمان یکسان کنند و ضمن تفاهم و مشخص شدن محدوده تصمیم گیری به موضوع بپردازند.

نادران ادامه داد: این لایحه سبب مطالبه‌ای خواهد شد و چندین میلیون نفر از عزیزان و خانواده‌های فرهنگیان را در مقابل نظام قرار می‌دهد و با یک تصمیم موجب خواهیم شد که نظام اقتصادی کشور آسیب ببیند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید لایحه را پس بگیرد و دولت و مجلس مشترکا تصمیم واحد در کلیات و جزییات بگیرند. عجله کردن‌ها و کاری که دولت قبل با عجله انجام داد بدون روشن بودن مبانی قانونی نباید دنبال شود چرا که این اقدام موجب می شود پس از این انواع طرح و لوایح با بار مالی در مجلس مطرح شود.

نادران خاطرنشان کرد: نتیجه چنین اقداماتی اقتصاد را دچار سراشیبی و سقوط خواهد کرد و جلوی این دومینو را نمی‌توان گرفت. مجلس باید کاری انجام دهد که همه مسوولیت بپذیرند، محدوده منابع مالی و اختیارات مشخص شود. در غیر این صورت کاری انجام می‌گیرد که آثار تورمی در پی دارد و منافع آن به فرهنگیان نخواهد رسید. در جلسه علنی امروز، نمایندگان با اولویت دار قرار دادن لایحه رتبه بندی معلمان و فرهنگیان موافقت کردند.

پیشنهادات ویژه

  • سهیل ارسالی در

    نادران درآمد ماهانه چندین ۱۰ میلیونی داره بایدم از وضع معیشت معلمان خبر نداشته باشه و برای خودشیرینی در مقابل دولت با لایحه مخالفت کنه

  • م ارسالی در

    ای تو روح نادران.

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی