|

آیا تزریق دز سوم واکسن کرونا ضروری است؟

این روزها صحبت از دز سوم واکسن کرونا پس از شش ماه به یکی از بحث های داغ مردم تبدیل شده دکتر صداقت توضیحاتی در این مورد ارائه کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

طبق اعلام رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) برای رسیدن به ایمنی‌زایی بیماری کرونا در جامعه، افرادی که ۶ ماه از تزریق واکسن آن‌ها گذشته است (مانند کادر درمانی) باید دُز مکمل دریافت کنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از شهرآرانیوز، به گفته علیرضا صداقت تحقیقات انجام‌شده در بین ۱۲ هزار و ۸۰۰ فرد واکسینه‌شده از ۲۰ استان کشور از جمله خراسان‌رضوی نشان می‌دهد که واکسیناسیون به میزان ۸۷ درصد از بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور جلوگیری کرده است.

مراقبت از سلامت روان بهبود یافتگان کرونا

مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد نیز اعلام کرد که بهبود‌یافتگان کرونا در مناطق زیر‌پوشش این دانشگاه به مدت یک سال از لحاظ عوارض سلامت روان این بیماری تحت مراقبت و پیگیری قرار می‌گیرند.

ندا اخروی افزود: طرح مراقبت از بهبود‌ یافتگان کرونا یکی از برنامه‌های بهداشت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از سه ماه گذشته در حال اجراست و در قالب طرح مزبور کارشناس سلامت روان مراکز بهداشت، طی تماس با بهبود‌یافتگان کرونا آن‌ها را ارزیابی می‌کند و در صورت مشاهده علائمی از اختلالات سلامت روان یا آلزایمر، آن‌ها را به حضور در مرکز دعوت کرده و به آن‌ها آموزش‌هایی درباره مدیریت اضطراب، افسردگی و تاب‌آوری ارائه می‌کند و چنانچه فرد مبتلا به اختلال اعصاب و روان باشد، توسط پزشک و روان‌شناس مراکز بهداشت تحت مراقبت قرار می‌گیرد. با اعلام وزارت بهداشت ۱۹۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه