|

تراکم بالای کاشت مو و ابرو در راز جراحی

با ورود دانش کاشت مو در حوزه پزشکی زیبایی، می توانید به راحتی موهای از دست رفته خود را دوباره بدست آورید.

لینک کوتاه کپی شد

حتماً تاکنون بسیاری از مردان و البته زنان را دیده اید که در دوره میانسالی به مرور موهای سر خود را از دست می دهند. به دلیل افزایش سن، ضعیف شدن بدن و تغییرات هورمونی، فرد به این عارضه ناخوشایند دچار می شود. از سوی دیگر عوامل ارثی و ژنتیکی نیز ممکن است علت ریزش مو در افراد باشد. این ریزش ممکن است به موهای ابرو نیز سرایت نماید. در هر صورت و به هر دلیلی که شخص موهایش را از دست دهد می تواند امر ناپسندی تلقی شود و کسانی که را که به ظاهر خود اهمیت بسیار داده و نسبت به آن حساس هستند، نگران و مضطرب کند.

البته در عصر کنونی و پیشرفت روز افزون علم و تجهیزات پزشکی، جای نگرانی برای این چنین مواردی نیست. با ورود دانش کاشت مو در حوزه پزشکی زیبایی، می توانید به راحتی موهای از دست رفته خود را دوباره بدست آورید. کاشت مو و ابرو، پروسه زیبایی است که با هدف بازیابی موهای از دست رفته و کمک به رشد مجدد آن ها انجام می پذیرد.

 خوب است این نکته را بدانید که لزوماً نباید به ریزش شدید مو و طاسی دچار شوید تا بتوانید تحت پروسه کاشت قرار گیرید. چنانچه تراکم موهایتان در قسمت هایی از سر مانند نزدیک شقیقه ها پایین باشد یا موهای کرکی و نازکی داشته باشید، کاشت ابرو و مو می تواند یک گزینه مطلوب برای شما به حساب آید.

unnamed

راز جراحی می تواند به شما کمک کند تا پیرامون روند زیبایی کاشت، اطلاعات لازم را کسب کرده و به بهترین پزشک ها در این زمینه دسترسی پیدا نمایید. آگاهی کافی از کاری که می خواهید انجام دهید سبب می شود تا شما با دید بازتری تصمیم گیری کنید و به بهترین نتایج دست یابید. این امر در عصر حاضر، که دوره ارتباطات و اطلاعات هست بسیار حائز اهمیت می باشد. سایت های بزرگی مانند نی نی سایت، راز جراحی، برترین ها شما دوستان عزیز را در تمامی زمینه های پزشکی و جراحی راهنمایی میکند.

کاشت مو در زنان

دامنه گسترده ای از شرایط و تغییرات در زنان ممکن است سبب ریزش موی سر آنان شود. بارداری، زایمان، شیر دهی، اختلالات مربوط به غده تیروئید، آنمی و یائسگی، از جمله روندهایی هستند که کاهش تراکم موهای سر را به همراه دارند. البته میزانی از ریزش مو در طول زندگی طبیعی است اما زمانی که این شرایط از حالت نرمال خارج شود، بایستی در راستای درمان آن اقدام نمایید.

گاهی اوقات با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات و معاینه های لازم، وی داروها و مکمل هایی را جهت درمان عارضه ای که سبب ریزش مو شده و تقویت سیستم ایمنی بدن تجویز می نماید. در این شرایط امکان دارد که ریزش قطع شود و مشکل فرد حل گردد. اما از طرفی دیگر ممکن است بازگرداندن موهای از دست رفته به راحتی مصرف دارو نباشد. بدین ترتیب فرد می تواند پروسه کاشت مو را در پیش بگیرد.

طی فرایند کاشت، جراح می تواند از روش های مختلفی استفاده نماید. اما به طور کلی او فولیکول مو را از ناحیه اهدا کننده که معمولاً پشت سر فرد می باشد، برداشته و بعد از آماده سازی  در محل مورد نظر پیوند می زند.

کاشت مو در مردان در راز جراحی

پدیده طاسی سر که به سبب ریزش شدید مو رخ می دهد ، در مردان به میزان بیشتری رویت شده است. فاکتورهای ژنتیکی، سبک زندگی ناسالم، فشار و استرس کار و زندگی از جمله مصادیقی هستند که آقایان را با ناهنجاری مذکور روبرو می سازد. پدیده نامبرده نیز می تواند روحیه آقایان را تحت تأثیر قرار داده و اعتماد به نفس شان را کاهش دهد. اما با ابداع فرایند کاشت مو که مؤثرترین روش جهت رفع طاسی سر می باشد ، قادر خواهند بود خود را از شرایط نامطلوب خارج ساخته و مجدداً به زندگی نرمال بازگردند.

unnamed (1)

امروزه  شمار مردانی که برای کاشت اقدام می نمایند ، درحال افزایش است. جراح با توجه به تکنیک مد نظر، قوی ترین فولیکول های مو را برمی گزیند و از محل خارج می سازد. فولیکول های مو بسیار حساس بوده و باید به طور مطلوب و در کمترین زمان جهت کاشت در نواحی طاس سر، آماده شوند. 

الگوی ریزش مو در مردان و زنان

هرچند الگوی ریزش مو یا طاسی در زنان و مردان متفاوت می باشد اما معمولاً عامل ژنتیکی یکسانی سبب بروز آن می شود. در الگوی طاسی مردان ، عموما ریزش مو در قسمت بالایی و جلوی سر اتفاق می افتد.

برای زنان، این عارضه به طور معمول با نازک و کرکی شدن موهای بخش بالایی و تاج سر آغاز می شود و در امتداد پهنای سر پیشروی می کند.

کاشت ابرو در راز جراحی

افراد زیادی، به خصوص زنان از مشکل کم پشتی ابروها یا نازک بودن موهای آن رنج می برند و مجبور هستند سالانه هزینه های گزافی را بابت لوازم و پروسه های آرایشی پرداخت کنند. به علاوه هیچکدام از روندها دائمی نبوده و معمولاً نتایجی که حاصل می سازند، طبیعی نمی باشند. پس بهترین روشی که برای بهبود حالت ابروها باقی می ماند، فرایند کاشت است.

در کاشت ابرو، جراح با استفاده از موهای طبیعی پشت سر که قابلیت رشد داشته و ساختارشان با موهای ابرو شباهت بیشتری دارند، استفاده می کند. همانند کاشت مو، فولیکول ها استخراج شده ، آماده سازی می شوند و در نهایت در ابرو کاشته می شوند.

نتیجه ای که از پروسه کاشت ابرو به دست می آید به هیچ عنوان قابل قیاس با پروسه های آرایشی نیست. پس از کاشت شما دارای ابروهای طبیعی خواهید بود که در طول زندگی می توانید از آن ها نهایت لذت را ببرید.

کاشت مو و ابرو یک پروسه طولانی محسوب می شود. بنابراین باید تا رسیدن به نتیجه نهایی کمی صبر کنید. در چند ماه اول ممکن است حتی شاهد زیرش موهای خود باشید. این روند طبیعی بوده و شرایط را برای رشد موهای جدید فراهم می آورد. پروسه کاشت مو محدود به این توضیحات نشده و جزئیات بسیار دیگر نیز دارا می باشد. تمام جوانب تراکم بالای کاشت مو و ابرو در راز جراحی ورد بررسی قرار گرفته و در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار داده شده است. بنابراین به سایت مراجعه کرده و از مقالات درج شده در آن بهره مند شوید.  

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی