|

چرا دولت ها نمی خواهند رتبه بندی را اجرا کنند؟

از آنجایی که اجرای رتبه بندی بودجه زیادی می طلبد و تامین آن هم ممکن نیست دولت ها از اجرای آن سرباز می زنند.

لینک کوتاه کپی شد

مهدی نوید ادهم، مشاور ارشد وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌گوید: اجرای رتبه‌بندی معلمان یکی از راهکارهای سند تحول برای ایجاد رقابت سالم و با نشاط بین معلمان به‌منظور اجرای کارهای عمیق‌تر و دقیق‌تر تعلیم و تربیت اعم از پژوهش بهینه، تحقیقات مرتبط در فرآیند تدریس، آشنایی بیشتر با معارف تعلیم و تربیت و مباحث مشابه آن است.

به گزارش «شایانیوز»، اما متأسفانه این اندیشه تحول‌آفرین و شوق‌انگیز که هر معلمی کار بیشتری می‌کند امتیاز و دریافتی بیشتری داشته باشد به بحث و سطح افزایش حقوق معلمان تقلیل داده شد به طوری که یکی دو بار سازمان مدیریت برنامه و بودجه به این بهانه حقوق‌ها را افزایش داد و گفت ما رتبه‌بندی را اجرا کردیم. این درحالی بود که کارشناسان و شورای‌عالی آموزش و پرورش به صراحت عنوان کردند این رتبه‌بندی نیست. حتی مجلسی‌ها هم این را قبول نکردند و گفتند این رتبه‌بندی نیست.

وی با اشاره به اینکه نظام رتبه‌بندی مترادف با افزایش حقوق معلمان نیست، می‌افزاید: البته پیامدش افزایش حقوق معلمان است اما هدفش ایجاد کار و کسب صلاحیت‌های حرفه‌ای بیشتر، ارائه خدمات بهتر و دقیق‌تر و گسترده‌تر است. وی در خصوص دلیل تأخیر در اجرای این طرح می‌گوید: اجرای این طرح بودجه زیادی را می‌طلبد و تأمین آن ممکن نبوده است. یعنی دولت‌ها به خاطر مشکلات اقتصادی کشور مایل نبودند بودجه مورد نیاز اجرای این طرح را تأمین کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه