|

(ویدئو) مراسم تشییع «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای؛ ماجرای فداکاری او چه بود؟

متاسفانه صبح دیروز علی لندی نوجوان فداکار اهل ایذه که در پی آتش سوزی توانسته بود دو نفر را نجات دهد آسمانی شد.

لینک کوتاه کپی شد

علی لندی نوجوان فداکار ۱۵ ساله ایذه ایی که در پی یک حادثه آتش سوزی در ایذه جان دو زن را نجات را داد و دچار سوختگی شدید شد دیروز پیش درگذشت.

ماجرای فداکاری «علی لندی» چه بود؟

علی عصر ۱۸ شهریور ۱۴۰۰، خانه خاله‌اش پیش پسرخاله و دخترخاله‌اش که همسن و سالش هستند، مهمان بوده است. خاله علی به بازار رفته بود. حوالی ساعت ۱۸ از خانه همسایه مجاور که در یک مجتمع آپارتمانی بوده‌اند صدای جیغ و فریاد شنیده می‌شود. علی به سرعت خودش را به خانه همسایه می‌رساند. آن‌جا می‌بیند زن میانسال و مادرش که زن مسن حدود ۸۰ ساله‌ای بوده، دچار آتش‌سوزی شده‌اند.

مشخص شده علت آتش‌سوزی پیک‌نیکی بوده که خواسته‌اند آن را روشن کنند. آن ساختمان نوساز بوده و هنوز گازش وصل نشده است. به هر صورت پیک‌نیک شعله‌ور شده و ابتدا صورت خانم میانسال سوخته و بعد با افتادن پیک‌نیک جلوی زن مسن او هم دچار آتش‌سوزی می‌شود و شروع به جیغ و داد می‌کنند. علی که همان‌طور پابرهنه خودش را به آن‌جا رسانده، متوجه پیک‌نیک می‌شود که یکی دو متر ارتفاع شعله داشته و جان آن دو نفر را به خطر انداخته است.

علی پیک‌نیک را برمی‌دارد که از آن دو نفر دور کند. آن را به سمت تراسی که باز بوده می‌اندازد. حین این کار گاز مایع روی خودش هم می‌ریزد و علی هم دچار حریق می‌شود. این نوجوان فداکار و قهرمان ملی با سوختگی حدود ۹۰ درصد، و پس از اقدامات اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز برای سیر مراحل درمان خود به بیمارستان امام موسی کاظم (ع) اصفهان اعزام شده بود، بدلیل سوختگی زیاد جان به جان آفرین تسلیم کرد.

368471_437

در ایذه یک روز عزای عمومی اعلام شد

سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه به مناسبت عروج ملکوتی نوجوان فداکار علی لندی، امروز شنبه را عزای عمومی در شهرستان ایذه اعلام کرد.

مراسم تشییع نوجوان فداکار علی لندی 

مراسم خاکسپاری پیکر علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای، امروز، شنبه سوم مهرماه ساعت ۱۵ از میدان آزادگان به سمت گلزار شهدای بلوطک لندی برگزار می شود.

مراسم بدرقه رسمی پیکر قهرمان ملی و نوجوان فداکار ایذه‌ای


 استقبال از پیکر علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای در زادگاهش

 

استقبال از پیکر علی لندی، قهرمان دهه هشتادی، در زادگاهش شهرستان ایذه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه