|

فصل هفتم سریال پایتخت ساخته می شود؟

کاملا روشن نیست ساخته نشدن «پایتخت» به ته کشیدن قصه ارتباط دارد یا گروه می‌خواهند به شکل و شمایل جدیدی در سال‌های آیندهآن را از سر بگیرند.

لینک کوتاه کپی شد

۱۰ سال از ساخت سری اول «پایتخت» می‌گذرد، اولین قسمتش سال ۱۳۹۰ راهی تلویزیون شد و مدتی قبل هم صحبت بر سر پخش نوروزی فصل هفتم آن در بهار ۱۴۰۰ بود، یک دهه محبوبیت سریالی پربیننده به طور قطع نمی‌تواند حاصل یک اتفاق باشد، از آن طرف، برای اثری که توانسته یک دهه بر مدار خود حرکت کند بدون شک ایجاد حواشی و گاه چا لش‌های سخت عجیب نیست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از شهرآرانیوز، مهم‌تر اینکه با وجود داشتن لهجه یک اقلیت و خطراتی که به ویژه برای ساخت یک سریال طنز وجود داشت؛ اغلب شمالی‌ها از آن استقبال کردند و نشان دادند که می‌توان با آن‌ها شوخی کرد و این خودش دستاورد بزرگی برای تلویزیون بود؛ و باعث شد سریال‌هایی مثل «نون. خ» هم در ادامه ساخته و با استقبال مخاطبان روبه رو شود. به همین دلیل، هر سال با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان یا تعطیلات عید نوروز بحث‌ها به این معطوف می‌شد که آیا فصل جدید این سریال ساخته خواهد شد یا نه؟ به جز یک وقفه یکی دو ساله تقریبا هر سال پایتخت ساخته می‌شد، اما بعد از حواشی فصل ششم و اظهارات عجیب و غریب علی عسکری، رئیس سابق رسانه ملی درباره احتمال نفوذ ستون پنجم در میان سازندگانش همه چیز به حاشیه رفت.

از سویی منتقدان حضور دو کاراکتر سارا و نیکا معتقد بودند که به دلیل ناتوانی آن‌ها در بازی کردن به نوعی تنها برای تکمیل شدن خانواده نقی معمولی بوده است، ولی حواشی حذف این دو بازیگر خیلی بیشتر از نقشی که بازی کردند، در فضای مجازی و در بین مخاطبانش واکنش به همراه داشت، اما در ادامه به جایی رسید که حتی محسن تنابنده اعلام کرد که دیگر ادامه نمی‌دهد حتی برای ساخت دو قسمت پایانی فصل ششم کار را ادامه نمی‌دهد، اما دوباره برگشت و دو قسمت پایانی که به دلیل شرایط کرونایی ساخته نشده بود در بدترین زمان ممکن از تلویزیون و با کمترین اطلاع رسانی پخش شد که همان دو قسمت جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های نوروز ۹۹ اعلام شد. بعد از تغییر معاونت سیما، اما بحث ساخت فصل هفتم دوباره مطرح شد.

حالا رسانه‌ها خبر داده اند که «تولید فصل هفتم پایتخت در سال ۱۴۰۰ به طور قطع منتفی است، قرار است الهام غفوری طرح دیگری را به کارگردانی سیروس مقدم وارد مرحله تولید کند.» با اینکه فقدان ناگهانی خشایار الوند ضربه بزرگی به روحیه عوامل کار وارد کرد، اما تنابنده و باقی نویسندگان توانستند به نوعی کار را جمع کنند و خلاء نبودن او را جبران کنند، البته حالا کاملا روشن نیست ساخته نشدن «پایتخت» به ته کشیدن قصه و شخصیت‌ها ارتباط دارد یا گروه می‌خواهند به شکل و شمایل جدیدی در سال‌های آینده ساختن آن را دوباره از سر بگیرند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه