|

جزئیات عرضه اولیه توسن

عرضه اولیه چهارشنبه نماد توسن چگونه است و چقدر نقدینگی می خواهد؟

در عرضه اولیه توسن با در نظر گرفتن ۲.۸ میلیون نفر شرکت‌کننده، به هر کد فقط ۳۶ سهم معادل ۲۷ هزار تومان تعلق خواهد گرفت که عدد قابل توجهی نیست

لینک کوتاه کپی شد

عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین به روش ترکیبی و طی دو مرحله انجام می‌گیرد:

مرحله اول: عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط به روش ثبت سفارش که تاریخ دوره سفارش‌گیری و عرضه چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰ می‌باشد.

منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

مرحله دوم: عرضه به سایر سرمایه‌گذاران به روش قیمت ثابت که تاریخ دوره عرضه به قیمت ثابت نیز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰ است.

عرضه به روش ترکیبی عرضه‌ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف‌شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.

همچنین «پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه «توسن» توسط سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق‌های مذکور)، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.»

362277_332

توسن چقدر نقدینگی می خواهد؟

قیمت ارزشگذاری این عرضه اولیه برابر ۱۷۸۱۹ ریال، و سقف قیمتی برابر ۷۶۳۰ ریال می باشد. با این حساب، حتی اگر این عرضه در سقف مجاز کشف قیمت شود، با در نظر گرفتن ۲.۸ میلیون نفر شرکت‌کننده، به هر کد فقط ۳۶ سهم معادل ۲۷ هزار تومان تعلق خواهد گرفت که عدد قابل توجهی نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه