|

تغییر طرح رتبه‌ بندی معلمان متناسب با بودجه ۱۴۰۰

مقرر شده است کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس…

لینک کوتاه کپی شد

در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس، تصمیم‌گیری شد تا کمیسیون آموزش و تحقیقات نسبت به مصوبه پیشین خود درباره رتبه‌ بندی معلمان بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه ۱۴۰۰ به صحن علنی مجلس ارائه کند.

طبق اعلام معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، جلسه‌ای با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه مجلس با هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برگزار شده است.  این جلسه به موضوع بررسی لایحه رتبه‌ بندی معلمان اختصاص داشت که اواخر کار دولت قبل به مجلس یازدهم ارسال و پس از تصویب آن با رأی اکثریت قریب به اتفاق مجلس، کمیسیون آموزش نیز در شور دوم با اعمال تغییراتی آن را مصوب کرد.

بر این اساس مقرر شده است کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس ارائه کند.

در همین رابطه علی کریمی فیروزجائی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور قالیباف و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه مجلس با هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: این جلسه به موضوع بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان اختصاص داشت که اواخر کار دولت قبل به مجلس یازدهم ارسال و پس از تصویب آن با رأی اکثریت قریب به اتفاق مجلس، کمیسیون آموزش نیز در شور دوم با اعمال تغییراتی آن را مصوب کرد. مقرر شد کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس ارائه کند.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با بیان اینکه یکی از راهکارهای متناسب‌سازی رتبه‌ بندی معلمان با بودجه 1400 «زمان اعمال» رتبه‌بندی برای معلمان است، افزود: یکی از پیشنهاداتی که در این نشست مورد تأکید اعضا قرار گرفت این بود که زمان اعمال رتبه‌ بندی برای معلمان از ابتدای سال 1400 به ابتدای شهریورماه 1400 تغییر کند.  این تاریخ به این دلیل انتخاب شد که حتی معلمانی که امسال نیز در اول مهرماه بازنشسته می‌شوند، مشمول رتبه‌بندی شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند و برای سال‌های آینده نیز رتبه بندی در احکام دائمی معلمان لحاظ می‌شود. با این تصمیم دولت می‌‎تواند در لوایح بودجه سالیان آتی نیز ارقام مورد نظر برای رتبه‌بندی را پیش‌بینی کند.

عضو هیأت مجلس از بررسی خارج از نوبت لایحه رتبه‌ بندی معلمان پس از اعمال اصلاحات در کمیسیون آموزش خبر داد و گفت: تلاش ما این است که مجلس یازدهم در ابتدای شروع سال تحصیلی با تصویب رتبه‌ بندی معلمان در صحن علنی، هدیه‌ای ماندگار به معلمان تقدیم کند.

 • ناشناس ارسالی در

  جناب میرکاظمی شما یک نفر در مقابل یک میلیون فرهنگی قطعا بدان داری استرس و اضطراب وارد می کنی اونم در شرف بازگشایی کار ما معلمان .
  مگه ما نمی توانیم حقمان را با پشتوانه رهبر عزیرمان بگیریم که شما همیشه افزایش ناچیزحقوق ما را مغایر قانون می دانی
  رهبرمان می فرماید دغدغه معلمان باید دیده و حل شود
  یا علی گوش به فرمان باشیم
  کار درست و صالح و صحیح انجام دهید
  حرف درست بزنید .
  در کنار خشنودی و راضی بودن یک میلیون معلم
  آیا تو می دانی چه تعداد دیگری شاد و امیدوار خواهند شد؟
  که تو مغایر با قانون می دانی
  جیب شخص خاصی نیست
  بودجه مملکت جمهوری اسلامی است و برای همگان است
  نه برای امثال طبری ها
  خدایا این انقلاب را با پشتوانه رهبرمان به مهدویت وصل کن تا از چنگال شیاطین رهایی پیدا کنیم
  الهی آمین.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه