|

آخرین خبرها از رتبه بندی معلمان امروز شنبه 20 شهریور 1400

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: اراده مجلس بر اجرایی کردن رتبه بندی معلمان در اسرع وقت است تا این لایحه مشمول مرور زمان نشود.

لینک کوتاه کپی شد

 بر اساس آخرین خبرها از رتبه بندی معلمان، علی کریمی فیروزجائی  با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور دکتر قالیباف و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه مجلس با هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: این جلسه به موضوع بررسی لایحه رتبه بندی معلمان اختصاص داشت که اواخر کار دولت قبل به مجلس یازدهم ارسال و پس از تصویب آن با رأی اکثریت قریب به اتفاق مجلس، کمیسیون آموزش نیز در شور دوم با اعمال تغییراتی آن را مصوب کرد.

به گزارش «شایانیوز»، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اراده مجلس بر اجرایی کردن رتبه بندی معلمان در اسرع وقت است تا این لایحه مشمول مرور زمان نشود، افزود: مقرر شد کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه ۱۴۰۰ به صحن علنی مجلس ارائه نماید.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با بیان اینکه یکی از راهکارهای متناسب سازی رتبه‌بندی با بودجه ۱۴۰۰ «زمان اعمال» رتبه بندی برای معلمان است، افزود: یکی از پیشنهاداتی که در این نشست مورد تاکید اعضا قرار گرفت این بود که زمان اعمال رتبه بندی برای معلمان از ابتدای سال ۱۴۰۰ به ابتدای شهریورماه ۱۴۰۰ تغییر کند.

بازنشستگان مشمول رتبه بندی معلمان می شوند؟

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: این تاریخ به این دلیل انتخاب شد که حتی معلمانی که امسال نیز در اول مهرماه بازنشسته می‌شوند، مشمول رتبه بندی شده و از مزایای آن بهره مند شوند و برای سال های آینده نیز رتبه بندی در احکام دائمی معلمان لحاظ می‌شود. وی اضافه کرد: با این تصمیم دولت می‌‎تواند در لوایح بودجه سالیان آتی نیز ارقام مورد نظر برای رتبه بندی را پیش بینی کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: در حال حاضر نگاه‌ها فقط معطوف به منفعت مالی رتبه بندی است در حالیکه این قانون مهم، طرحی برای پویایی نظام تعلیم و تربیت و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش در کشور است.

وی با بیان اینکه تصویب رتبه بندی، معلمان را در یک رده و تراز جدیدی قرار می‌دهد در حالیکه طبق قوانین فعلی معلمان همتراز سایر کارمندان دولت هستند، اضافه کرد: به این ترتیب تمام دغدغه یک معلم فقط مسائل آموزشی خواهد بود همانطور که برای استادان دانشگاه نیز بر اساس آیین نامه ارتقا، شرایط جداگانه‌ای تعریف شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه