|

قیمت طلا امروز پنج شنبه ۱۸ اسفند

قیمت طلا پنج شنبه 18 اسفند؛ ثبات طلا در راه است؟

امروز پنج شنبه 18 اسفند 1401 هر گرم طلا ۱۸ عیار ۲۲ هزار تومان ارزانتر از دیروز یعنی با مبلغ دو میلیون و ۲۹۸ هزار تومان معامله می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- امروز پنج شنبه 18 اسفند 1401 قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار دو میلیون و ۲۹۸ هزار تومان به‌ثبت رسید. یعنی۲۲ هزار تومان ارزان تر از روز پیش خرید و فروش می‌شود.

قیمت طلا ۱۸ عیار

سه‌شنبه

امروز

دو میلیون و 320 هزار تومان

دو میلیون و 298 هزار تومان

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلای 18 عیار که طی هفته‌های اخیر از مرز سه میلیون تومان عبور کرده بود، این هفته به نیمه پایینی کانال دو میلیون تومانی رسید. اما این روند چقدر ادامه خواهد یافت؟ آیا می‌توان شرایط فعلی بازار طلا و سکه را به معنای خروج هیجان و ثبات پایدار در بازار تلقی کرد؟

کاهش قیمت‌ها در بازار فلز زرد ادامه دارد؟

در همین راستا سهراب اشرفی کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به کاهش قیمت سکه گفت: «قیمت دلار باعث شد در بازار طلا و سکه روند کاهشی داشته باشیم، اما ادامه این روند مهم‌تر از کاهش قیمت است.»

او با تاکید بر اینکه این روند نزولی شروع یک اقدام مثبت است خاطرنشان کرد: «وقتی اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار مداومت داشته باشد، ‌قیمت در بازار طلا و سکه  چاره‌ای جز روند کاهشی ندارد.»

این کارشناس بازار طلا با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور یادآور شد: «جابه‌جایی دلار از خارج کشور و مسائل مرتبط با تحریم‌ها مشکلاتی است که سیاست‌‌های دولت را متاثر می‌سازد، اما با این وجود نباید تاثیر بانک مرکزی در بازار را نادیده گرفت.»

ثبات طلایی در راه است؟

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر هم  با تاکید بر تاثیر قیمت دلار بر افت قیمت طلا گفت:«پیش‌بینی بازار دشوار است اما در صورتی که کاهش قیمت دلار ادامه داشته باشد و تقاضا هم ثابت بماند، قیمت طلا و سکه کاهشی خواهد شد.»

وی خاطرنشان کرد: «با توجه به قیمت دلار و رسیدن به روزهای پایانی سال، نوسانات بازار  طلا و سکه زیاد است. اما اگر قیمت ارز کنترل شود، با توجه به اینکه تقاضای مردم برای طلا و سکه زیاد نیست، ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها را در روزهای آینده شاهد خواهیم بود.»

بذرافشان با اشاره به قیمت انس جهانی طلا، بازارهای داخلی و مدیریت و سیاست‌های بانک مرکزی خاطرنشان کرد:« انس جهانی طلا فعلا تاثیر زیادی بر بازار ارز ندارد. در صورتی که بانک مرکزی به بازار ورود کند، تاثیر مهمی در ثبات ‌و حتی کاهش قیمت طلا و سکه خواهد داشت.»

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی