|

بانجی جامپینگ کرج یه تجربه جذاب و هیجانی

بانجی جامپینگ پل بیلقان تجربه‌ای هیجان‌انگیز و به یادماندنی است که نباید از دست دهید.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- خیلی از جوانان ها آخر هفته که میشه دوست دارن بیرون از شهر برن و اوقات فراغتشون رو یه جای هیجان انگیز بگذرونند، شاید اکثرشون  هم این جمله رو بیان کنند که کرج جایی برای گشتن نداره ولی اینطور نیست ما امروز در این مقاله بانجی جامپینگ رو که خیلی نزدیک به کرج هست و اینکه علاوه بر بازی می توانید از طبیعت لذت ببرید.

picture-16

بانجی جامپینگ کرج

بانجی جامپینگ پل بیلقان تجربه‌ای هیجان‌انگیز و به یادماندنی است که نباید از دست دهید. پل بیلقان بر روی رودخانه چالوس واقع شده و پرش از آن در ارتقاع ۳۵ متری صورت می‌گیرد.

پس از رسیدن به بالای پل و دیدن منظره زیبای رودخانه و درختان، برای پریدن آماده خواهید شد. با این که سقوط چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد، هیجان آن تا ساعت‌ها شما را فرا خواهد گرفت و این خاطره را تا سال‌ها به خاطر خواهید داشت.

فرض کنید بعد از مدت ها روزمرگی و خستگی به ارتفاع بروید، نفسی عمیق بکشید و سقوطی جانانه را تجربه کنید. چه چیزی بهتر از این می تواند حسابی حال تان را جا بیاورد؟ در ادامه نگاهی به تاریخچه بانجی جامپینگ می اندازیم و با نکات این ورزش هیجانی بیشتر آشنا می شویم.

ابعاد-جدید-کاور1

بانجی جامپینگ چیست؟

پرش بانجی یا بانجی جامپینگ (Bungee Jumping) فعالیتی است که در آن باید ترس تان را کنار بگذارید و از ارتفاع نسبتا زیاد به پایین بپرید. در این تفریح جان شما در امان است و می توانید به محافظ و طناب فنرداری که به شما وصل کرده اند، اطمینان کنید. از ارتفاعی بلند به پایین می پرید و پیش از آنکه به زمین برسید با خاصیت ارتجاعی طناب تان در هوا معلق می شوید. 

در این فعالیت گاه از بالای یک جرثقیل به پایین می پرید، گاه پرش از روی سکوی بلند با ارتفاع بیش از 30 متر را تجربه می کنید و گاهی نیز با هلیکوپتر به هوا برده می شوید و از آنجا می پرید. هر چه ارتفاع بیشتر باشد هیجان هم بیشتر است و آدرنالین خون تان بالاتر می رود.

bungee-jumping-imagesغاا

بانجی جامپینگ در ایران

سال 1386 بود که اولین باشگاه بانجی جامپینگ در ایران ایجاد شد. باشگاه توچال در سال 86 کار خود را آغاز کرد و فعالیتش از سال بعد رسمیت یافت. اولین فردی که طعم هیجان پرش از سکوی این باشگاه را چشید، پیمان ابدی، بدلکار مشهور ایرانی بود که از کارهای مهمش می توان به سریال تلویزیونی «هشدار برای کبری 11» اشاره کرد. 

اگر بخواهید این هیجان را در ایران تجربه کنید می توانید به مکان های زیر بروید:

بلندترین سکوی طبیعی بانجی جامپینگ کشور در چهارمحال و بختیاری

بلندترین بانجی ایران در گنجنامه همدان 

سکوی بانجی جامپینگ پارک ولایت تهران

بانجی جامپینگ جزیره زیبای کیش

بانجی جامپینگ مجموعه چالیدره مشهد

و...

هزینه بانجی جامپینگ

بسته به اینکه در کجا این تفریح را امتحان می کنید، باید هزینه های متفاوتی بپردازید؛ به عنوان مثال این هزینه در جزیره کیش 145000 تومان است.

تجهیزات بانجی جامپینگ

برای آنکه از هیجان این تفریح بی نصیب نمانید خودتان را به یکی از باشگاه های بانجی جامپینگ برسانید. در آنجا وسایل و تجهیزات لازم در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید با خیال راحت خودتان را رها کنید. این وسایل عبارتند از:

جلیقه هایی به نام هارنس که برای محافظت بیشتر باید بپوشید.

ساق بند و قوزک بند که از تجهیزات اجباری به شمار می رود.

طنابی با قابلیت فنری که معمولا پوشش پلاستیکی دارد و می تواند فشار و شک ناگهانی را تاب بیاورد. این طناب به هارنس و قوزک بند متصل می شود.

1580290439_2377611

نکات ایمنی

هر سایت بانجی جامپینگ بسته به تجهیزاتش محدودیت قدی و وزنی خاصی را اعمال می کند پس به این نکته توجه کنید.

پیش از آنکه به بالای سکو بروید در صورت داشتن بیماری های خاص حتما با مسئول مربوطه هماهنگ کنید. بیماری های قلبی، فشار خون، مشکلات استخوانی و ... همه و همه را بگویید تا ببینید این تفریح اصلا مناسب شما هست یا نه!

عینک و لنز چشم تان را دربیاورید.

لباس راحتی بر تن داشته باشید و آن را مناسب با آب و هوا انتخاب کنید.

مردد نباشید؛ یادتان باشد تنها چند ثانیه وقت دارید که بپرید وگرنه ممکن است منصرف شوید!

با داد زدن، ترسو به نظر نمی رسید. یادتان باشد که بانجی راهی برای تخلیه هیجان تان است و داد زدن لذتش را چندین برابر می کند.

سعی کنید شیرجه بزنید تا هیجان را به اوج برسانید.

اگر عاشق هیجان هستید، تفریحی مثل بانجی جامپینگ چیزی نیست که به این راحتی ها از خیرش بگذرید. معطل نکنید و همه دل و جرات تان را بردارید و به نزدیکترین باشگاه بانجی بروید. خودتان را از بالا به پایین پرتاب کنید و همه هیجانات و انرژی های منفی تان را دور بریزید.

آیا تا به حال این فعالیت را امتحان کرده اید؟ کاربران گرامی تجربیات خودتون رو از بادی جامپینگ با ما در میون بذارید

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی