تعطیلات آخر هفته، اطراف کرج کجا بریم؟

اطراف کرج مقاصد خوبی برای سفرهای یک‌روزه دارد، و شناختن این بخش‌ها به ما کمک می‌کند تا برای تعطیلات آخر هفته خود یک برنامه کوتاه بریزیم.

لینک کوتاه کپی شد
1

شایانیوز- خیلی از ما برای اینکه انرژی‌مان را دوباره بازیابیم و حال و هوایی عوض کنیم، نیاز به مسافرت داریم اما شاید همیشه فرصت کافی برای سفری چند روزه را نداشته باشیم. ازاین‌رو بهترین انتخاب‌ها، مقاصد و جاذبه‌هایی هستند که می‌توانیم آن‌ها را در یک نصفه‌روز یا نهایت یک روز کامل بازدید کنیم. در این مقاله تعدادی از جاهای دیدنی اطراف کرج را بررسی می‌کنیم تا بتوانید برنامه‌ریزی بسیار خوبی را برای یک گردش نیم‌روزی از جاذبه های دیدنی کرج و دیدنی‌های آن انجام دهید.

روستای سنقرآباد

سنقرآباد روستایی در بیست کیلومتری غرب کرج است. یکی از آبادی‌های خوش‌آب‌وهوای سمت غرب کرج روستای سنقرآباد است که همچون نگینی سبز می‌درخشد. درخت چنار بزرگی در سنقرآباد وجود دارد که کسی درست نمی‌داند چند سال عمر دارد. داخل تنه درخت خالی است و ساکنان در گذشته گوسفندان خود را که داخل آن جای می‌گرفته‌اند، نگهداری می‌کردند. از میدان کرج تا روستای سنقرآباد حدود ۴۰ دقیقه بدون ترافیک فاصله است.

سنقر-اباد-4ا

ارنگه یکی از جاذبه های دیدنی کرج

جاده چالوس یکی از مقاصد گردشگری ایران است که از ابتدا تا انتهای آن، چندین روستا را در دل خود جای داده است. اگر از سمت تهران به سمت جاده چالوس حرکت کنید در ۱۸ کیلومتری این جاده تابلوی روستای ‌«ارنگه بزرگ» به چشم می‌خورد که برای رسیدن به آن باید جاده فرعی دو کیلومتری را پشت سر بگذارید.

رودخانه این روستا، رودخانه‌ای فصلی است و برای لذت بردن از آن تا آخر مرداد باید به این منطقه سفر کنید. آبشار هفت چشمه یا همان هفت چاه از دیگر مکان‌هایی است که می‌توان با سفر به روستای ارنگه از آن بازدید کرد. از دیگر مکان‌های تاریخی این روستا، می‌توان به تپه «قلعه‌ها» اشاره کرد. این تپه بر اساس گفته‌های مردمان محلی متعلق به دوران زرتشتیان است.

arangeh_uspace_1631971667

روستای اغشت

یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف کرج، روستای اغشت است که درون خود جاذبه‌های مختلفی را هم جای داده است. این روستا غیر از جاذبه‌های طبیعی، یک قلعه بسیار زیبا نیز دارد که در واقع یک ملک شخصی است اما جلوی قلعه برای عکس گرفتن، به یکی از لوکیشن‌های محبوب تبدیل شده است.

baf5b8be-d403-4ae2-ad3d-46104e6994b8

طالقان، مقصدی جذاب برای یک سفر یک روزه رویایی

یکی از شهرستان های استان البرز  دیار سبز و رویایی طالقان است که این شهرستان در رشته‌کوه البرز قرار گرفته و به دلیل واقع شدن در یک منطقه ییلاقی، دارای آب و هوای خوب و مطبوعی است.

شاید سوال شما هم، همین باشد که در طالقان به این وسعت کجا برویم که هم فال باشد و هم تماشا یا به قولی هم دمی بیاساییم و روحمان پالایش شود و هم اینکه لذت ببریم. پیشنهاد من به شما این است برای خودتان مشخص کنید میخواهید سبزه و دار و درخت را به تماشا بنشینید و یا اینکه کنار رود دمی بیاسایید.در هر چهار فصل به شما می گویم از دریاچه زیبای طالقان دیدن کنید که همان ابتدای راه است، پس شروع سفرتان را مزین کنید به دیدن سد سبزآبی طالقان.. اگر علاقه مند هستید جاهای دیدنی بیشتری را در طالقان  بشناسید مقاله طالقان، پالایشگاه روح را بخوانید.

Alborz_-_Taleghan_Lake_view_-_panoramio

چنانچه ساکن البرز هستید یا اخبار استان البرز برایتان حائز اهمیت است بخش البرز شایانیوز را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی