|

(ویدیو) معلولیت فک یا فلج بلز سحر جعفری جوزانی چه بیماری است؟

سحر جفری جوزانی به خاطر اشتباه پزشکی دچار فلج بلز یا همان معلولیت فک شد

لینک کوتاه کپی شد

سحر جعفری جوزانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان است. سحر جعفری جوزانی در فیلمی که می بینید به مردم توصیه کرد که در انتخاب پزشک خود دقت کنند. پدر سحر جعفری جوزانی حدود دو سال و نیم پیش از دخترش خواسته بود تا این موضوع را با مردم در میان بگذارد که اکنون سحر جعفر جوزانی حادثه ای که برایش در دندانپزشکی پیش آمد را تشریح کرد. گویا اتفاقات پزشکی برای سحر جعفری جوزانی زیاد رخ داده است.

روایت سحر جعفری جوزانی از بیماری اش

سحر جعفر جوزانی ماجرای معلولیت و از کار افتادن فک خود را در جریان یک درمان دندانپزشکی شرح می دهد. فک او از کار افتاده و برای اینکه بتواند حرف بزند مجبور است فکش را با دستش بگیرد.

دندانهای عقل من نهفته بوده و سالها قبل دکتر خیلی خوبی به من پیشنهاد کرد که چون دندانهای عقل من با اعصاب درگیر است نکشیدن آنها بهتر از کشیدن می باشد اما در این مدت هر چند وقت یکبار درد داشتم.

یکی از عزیزان، یک پزشک متخصص فک و صورت به من معرفی کرد.

من و پدرم به همراه یکی از به مطب مراجعه کرده و یک عکس OPG خواستند که من گفتم حتما یک عکس رنگی هم خواهند خواست چرا که در عکس سیاه و سفید میزان درگیری دندان با عصب زیاد واضح نیست.

ایشون با نگاه به عکس با اعتماد به نفس کامل گفتند که من دچار اسپاسم شدید بوده و هیچ ارتباطی به دندان عقل او ندارد.

احتمالا هنگام خواب دندانهای خود را روی هم می فشارید و باید همین الان بوتاکس داخل فک شما تزریق کنم.

دکتر به داخل فک و در جاهایی که دندان عقل رشد می کند شروع به تزریق بوتاکس کردند.

پدرم به دکتر تاکید داشت که من دخترم را برای یک مصاحبه طی روزهای آینده مقابل دوربین خواهم برد و دکتر گفت که هیچ تغییری در صورت و تکلم بیمار به وجود نخواهد آمد.

من هم قبل از تزریق بوتاکس با دکتر دیگری تماس گرفته و به دلیل ترس از تزریق بوتاکس با او مشورت کردم و ایشان گفتند که هیچ اشکالی ندارد اما باید دوز بوتاکس به اندازه بوده و در جای مناسبی تزریق شود.

دکتر بعد از تزریق بوتاکس به دندان عقل، در قسمت های دیگر فک من و دندانهای جلویی نیز بوتاکس تزریق کردندو سپس بوتاکس را به فک پائین و استخوان آن زده و گفت که گردنتان نیز مدتی دیگر درد خواهد کرد و باید به گردن نیز تزریق کنم که من اجازه ندادم و گفتم همین مقدار کافیست و به منزل بازگشتیم.

روز اول چیزی مشخص نبود اما دو روز بعد صورتم کج شده و حالت افتادگی پیدا کرد به طوری که من وقتی دست خود را از زیر فک برمی دارم فک من می افتد و به صورت فلج در می آید.

با مطب دکتر تماس گرفته و با منشی ایشان صحبت کردم و اتفاق را توضیح دادم. منشی گفت که تشریف بیاورید تا سمت دیگر فک شما رو دوباره تزریق کنیم تا درست شود.

یعنی کدام دیوانه ای طرف دیگه فک خودش رو می ده تا دوباره فلج کنند. مادرم با تحقیق در این مورد فهمید افرادی که این اتفاق برای آنها رخ می دهد چون این سمت صورت به یک سری اعصاب صورت مربوط می شود دچار بیماری بلز شده اند. بلز بیماری خطرناکی است.

سحر-جعفری-جوزانی

فلج بلز چیست؟

فلج بل یا فلج بلز (به انگلیسی: Bell’s Palsy) بیماری ای است که موجب ضعف موقت یا فلج عضلات صورت می شود. این اتفاق می تواند زمانی رخ دهد که عصبی که عضلات صورت را کنترل می کند، ملتهب، متورم و یا فشرده شود.

این وضعیت باعث می شود که یک طرف چهره شما به سمت پایین بیافتد یا سفت شود. ممکن است در لبخند زدن یا بستن چشم در سمت آسیب دیده دچار مشکل شوید. در اغلب موارد، فلج بل، موقتی است و علائم معمولا بعد از چند هفته از بین می روند.

اگر چه فلج بل در هر سنی ممکن است رخ دهد، این بیماری در میان افراد بین ۱۶ تا ۶۰ ساله رایج تر است. فلج بل پس از چارلز بل، آناتومیست اسکاتلندی که نخستین توصیف کننده این بیماری بود، نامگذاری شد.

فلج بلز

تصویری از فرد مبتلا به فلج بلز

مشکل دوبینی سحر جعفری جوزانی

دوستان من دو سال قبل توسط پزشکی، دچار دوبینی شدم. چشم من مشکل داشت و با مراجعه به پزشک دچار مشکل دو بینی نیز شد. تا مدتها با عینک آفتابی به بالای پشت بام می رفتم تا شما متوجه مشکل من نشوید چرا که چشم من باند پیچی شده بود و من با یک چشم می دیدم.

او می گوید قبلا هم سر ماجرایی از پزشکی شکایت کرده، در پایان به توبیخ جزئی پزشک ختم شده و او اکنون مشغول طبابت است.

فلج-شدن-صورت-سحر-جعفری-جوزانی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه