|

پُست دردناک هوشنگ میرزایی ۱۰ روز پیش از مرگ

درگذشت یک مستندساز به خاطر پنج میلیون تومان!

هوشنگ میرزایی که ۲۱ اسفند به دلیل ابتلا به کرونا از دنیا رفت، در مطلبی تلخ از ناچار بودن خود برای کار کردن در زمان شیوع کرونا خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

زنده یاد میرزایی از یک ماه پیش به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان فرهیختگان تهران بستری و تمام ریه اش درگیر ویروس بود. او سرانجام روز پنجشنبه ۲۱ اسفند بر اثر ایست قلبی در ۴۹ سالگی از دنیا رفت. هوشنگ میرزایی متولد کوهدشت و دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشکده صدا و سیما بود.

این مستندساز حدود ۱۱ روز پیش از مرگ در آخرین پست صفحه شخصی اش در اینستاگرام دلیل ابتلا به کرونا را چنین شرح داده بود: «به خاطر پنج میلیون دستمزد ناقابل یک ورکشاپ یک هفته ای. حالا که ۲۰ روز است دارم با مرگ دست و پنجه نرم می کنم و ۲۰ شبانه روز درگیر با مرگ هستم، این تصویر را امروز گرفتم که گویای حقیتی تلخ باشد.

فیلم های من و نگاهم همیشه ستایش زندگی بوده

دستمزد ورکشاپ فیلمسازی در هفت شهر به خاطر فشارهای بانک مسکن و مبلغ پنج میلیون تومان دستمزد مرا به این حال و روز انداخت. نمی دانم زنده می مانم یا نه اما دارم می جنگم چون فیلم های من و نگاهم همیشه ستایش زندگی بوده. امیدوارم خداوند و دوست هایم مرا ببخشند. الان که همسر گوشی داشت با زجر تمام این پست را گذاشتم. این تصویر تلخ و دردناک رنج فیلمسازی و تنهایی من را اثبات می کند.» همراه این متن آخرین پست مرحوم میرزایی، فیلمی تقریبا شش دقیقه ای از تلاش او برای نفس کشیدن زیر دستگاه و زنده ماندن است که تا عصر جمعه ۲۲ اسفند ۹۹ حدود ۲۵ هزار بار دیده شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید