|

از جذابیت های حیات وحش؛ دوئل وحشتناک پلنگ برفی با یه گله سگ وحشی سر یه تیکه لاشه!

این صحنه جذاب و نادری از یک پلنگ برفی است. در این ویدیو می بینید که بین سگ‌ها و پلنگ برفی رقابت سختی بر سر یک لاشه ایجاد می شود.

لینک کوتاه کپی شد
6

شایانیوز- پلنگ برفی (Snow Leopard)، گربه‌سانی است که به دلیل ظاهر منحصر به فرد و زیبایش شناخته می‌شود. خز سفید و متراکم بسیار زیبا، پوستی به رنگ زرد کمرنگ و خال‌های زرد و مشکی از ویژگی‌های ظاهری اصلی پلنگ‌های برفی به شمار می‌آید. رنگ سفید این پستاندار به استتار آن و شکار بهتر کمک بسیاری می‌کند. این گونه از پلنگ پنجه‌هایی بسیار بزرگ و دم بلندی داشته و قادرند تا به خوبی در نقاط سرد و خشک زندگی کنند.

جمعیت پلنگ های برفی در مناطقی که یافت می‌شوند بسیار کم است و از طرفی به دلیل خجالتی بودن این گربه‌سانان و گریزشان از انسان‌ها، تعداد دقیق آن ها در حیات وحش را نمی‌شود به درستی محاسبه کرد اما تخمین زده می‌شود که در کل حیات وحش تنها بین ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ پلنگ برفی وجود دارد.

طبیعت قانون خود را دارد و برای بقا باید تن به این قانون ها داد. گاه حتی قدرتمندترین شکارچیان باید در برابر این قوانین سر خم کنند. در صحنه ای جالب توجه از حیات وحش، یک پلنگ برفی در منطقه ای کوهستانی به لاشه یک بز کوهی برخورد می کند. اما قبل از اینکه بتواند شکم خود را سیر کند بوی این لاشه به سگ های ولگردی که آن حوالی هستند می رسد. شکم گرسنه سبب می شود تا این سگ ها به صورت گروهی به تهدید پلنگ برفی بپرازند. پلنگ در ابتدا مقاومت می کند اما سماجت سگ ها باعث می شود تا در نهایت این دوئل بر سر یک لاشه را به سگها واگذار کند.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی