|

داستان حضور گابریل پین در استقلال به کجا رسید؟

برخی مسائل بر سر تاریخ‌های پرداخت به پین تا امروز طرفین را معطل کرده و در نهایت با اصلاح آنها توسط هر دو طرف، پین قرارداد خود را نهایی کرد.

لینک کوتاه کپی شد

داستان طولانی و کش‌وقوس‌دار حضور گابریل پین در استقلال به پایان رسید و سرانجام این مربی با مدیران باشگاه به توافق رسید. قرارداد این مربی باتجربه و رزومه‌دار به‌زودی نهایی شده و او می‌تواند راهی تهران شود تا کارش را در استقلال به‌صورت رسمی آغاز کند. البته در این خصوص شنیده می‌شود پین بعد از توافق با استقلال با آغاز تمرینات این تیم در دبی مستقیما راهی امارات شده و در این کشور به اردوی استقلال اضافه خواهد شد. فرهاد مجیدی که از چندی‌پیش به‌دنبال تقویت کادرفنی تیمش بود، جست‌وجوها را برای یافتن یک مربی بادانش آغاز کرد تا اینکه با گابریل پین آشنا شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرهیختگان، سرمربی آبی‌پوشان مذاکرات اولیه را با این مربی آغاز و او نیز موافقت خود را برای حضور در ایران اعلام کرد. درحالی که گفته می‌شد پین در اردیبهشت‌ماه و پس از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به کادرفنی آبی‌پوشان اضافه می‌شود، اما مشکلات مدیریت استقلال با برخی از بندهای قرارداد این مربی و از همه مهم‌تر، قانون منع حضور بازیکن و مربی خارجی در فوتبال ایران، باعث شد پروسه جذب این مربی طولانی شده و تا امروز به درازا کشیده شود.

سرانجام تلاش‌های فرهاد مجیدی برای حضور پین در ایران به نتیجه رسید و طرفین بر سر امضای قرارداد به توافق رسیدند. این مربی قرار است پس از نهایی‌شدن متن قراردادش به‌صورت رسمی به کادرفنی استقلال اضافه شود. گابریل پین که رزومه خوبی در فوتبال اروپا دارد، به‌عنوان دستیار پراندلی در تیم‌ملی ایتالیا عنوان نایب‌قهرمانی یورو 2012 و سومی جام کنفدراسیون‌ها در سال 2013 را به‌دست آورده و در جام‌جهانی 2014 نیز روی نیمکت لاجوردی‌پوشان حضور داشت. فرهاد مجیدی نخستین‌بار برای آغاز مذاکرات جهت حضور این مربی روی نیمکت تیمش، با فابیو کاناوارو مشورت کرده بود.

طبق شنیده‌ها برخی مسائل بر سر فسخ قرارداد و تاریخ‌های پرداختی به این مربی ایتالیایی تا به‌امروز طرفین را معطل کرده و درنهایت نیز با اصلاح آنها توسط هر دو طرف، پین قرارداد خود را نهایی کرده و مربی استقلال خواهد شد. نکته قابل‌توجه اینکه به تعداد دفعات زیادی نسخه‌های پیشنهادی قرارداد استقلال برای پین ایمیل شده و او بعد از هربار ادیت‌کردن آن را ارجاع داده اما دوباره ایرادات دیگری ازسوی باشگاه مطرح شده که در این بین شنیده می‌شود یکی از آنها فواصل مدت زمان پرداختی دستمزد این مربی بوده که در مرتبه اول آن را ۱۰ روز یک‌بار اعلام کرده اما بعدا این موضوع نیز توسط باشگاه استقلال اصلاح شده و مورد موافقت مربی ایتالیایی قرار گرفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه