|

دوران اوج کاپیتان پنالتی زن استقلال

وریا غفوری پنالتی‌زن اول استقلال در این بازه زمانی پشت پنج ضربه پنالتی قرار گرفت و نکته جالب اینکه تمامی پنج پنالتی‌ را به گل تبدیل کرد.

لینک کوتاه کپی شد

 وریا غفوری کاپیتان استقلال یکی از کلیدی‌ترین نفرات تیمش در ماه اخیر بوده است. این بازیکن در حد فاصل دیدار استقلال و پرسپولیس در جام حذفی تا فینال این مسابقات در مدت اخیر، پنج ضربه پنالتی را برای تیمش به گل تبدیل کرده است تا از این حیث آماری خیره‌کننده از خودش برجای بگذارد.

به گزارش«شایانیوز»، کاپیتان و مدافع استقلال، در دیدار دربی جام حذفی پشت نخستین ضربه پنالتی برای استقلال قرار گرفت و موفق شد در آن جدال حساس نخستین پنالتی این تیم را به گل تبدیل کند. او پس از حذف پرسپولیس به همراه تیمش، در بازی نیمه‌نهایی این جام نیز مقابل گل‌گهر دو ضربه پنالتی را در جریان مسابقه برای تیمش به گل تبدیل کرد تا استقلال این بازی را با نتیجه دو بر یک با برتری به اتمام برساند و راهی فینال مسابقات جام حذفی شود.

وریا در دیدار حساس فینال مقابل فولاد هم زننده نخستین گل تیمش در ضربات پنالتی بود؛ پنالتی‌ای که از لحاظ حساسیت بازی و فشار روی بازیکن می‌تواند با ریسک زیادی همراه باشد اما غفوری موفق شد با ضربه‌ای دقیق دروازه فولاد را باز کند، هرچند که در ادامه هم‌تیمی‌هایش نتوانستند در این امر موفق باشند و در نهایت استقلال با شکست مقابل فولاد به عنوان نایب قهرمانی مسابقات جام حذفی دست یافت.

کاپیتان آبی‌پوشان البته در این مدت در دیدار استقلال مقابل نساجی در چارچوب مسابقات لیگ نیز یک پنالتی به دست آمده در جریان بازی را برای تیمش تبدیل به گل کرد تا بدین‌ترتیب مجموع گلهایش در یک ماه اخیر برای استقلال به پنج پنالتی، پنج گل برسد که در نوع خود قابل توجه است. این درحالی‌است که در ماه‌های قبل در مقاطعی غفوری در پنالتی زدن چندان خوب عمل نمی‌کرد و این امر موجب شد تا شیخ دیاباته به پنالتی‌زن اول تیم تبدیل شود.

منبع: فوتبال 360

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه