|

در زمان مناسب به فیفا شکایت می کنم

بازیکن استقلال درخصوص اتفاقاتی که برای او در ایران رخ داد صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از آریا، هروویه میلیچ، بازیکن کروات استقلال در گفتگوی زنده با برنامه فوتبال برتر درخصوص استقلال و مشکلاتش با مدیران استقلال به صحبت پرداخت. هرویه میلیچ پس از حضور فرهاد مجیدی در راس کادر فنی استقلال به ایران برگشت اما با وجود حضور در تمرینات، طی هفته های اخیر در بازی های تیمش حضور پیدا نکرد تا مشخص شود از آبی ها دلخور است. پس از اینکه مذاکرات مدیریت باشگاه استقلال با میلیچ به نتیجه خاصی نرسید، این بازیکن بامداد روز هفدهم تیر ماه 1400 تهران را به مقصد زاگرب ترک کرد؛ از شکایت به فیفا به عنوان تصمیم نهایی هافبک کروات آبی ها یاد می شود که گفته می شود حدود 11 ماه از مطالباتش را دریافت نکرده است.

هرویه میلیچ درخصوص مسابقات یورو گفت:

پیراهنی که پشت سر من است، مربوط به اولین پیراهنی است که من در تیم ملی کرواسی پوشیدم. در اولین بازی برابر اسکاتلند نیمکت نشین بودم و در بازی دوم برابر پرتغال 90 دقیقه بازی کردم. این پیراهن برای من خاطره است و روی درواز خانه ام نصب کرده ام. 

 همه مسابقات یورو را تقریبا دنبال کردم. خیلی باکیفیت بود. خوشحال هستم که ایتالیا پیروز شد. آن ها لایق قهرمانی بودند. فقط با اسپانیا در موقعیتی قرار گرفتند که مالکیت کمتری داشتند اما به خودشان آمدند. کرواسی هم بازیکنان خوبی داشت. نسبت به جام جهانی خیلی عوض شده بودند. در مورد بازیکنان ایتالیا نیز با کیزا در فیورنتینا هم تیمی بودم و با او تماس گرفتم که بازی به بازی بهتر شده است.

وی در مورد شرایطش با استقلال گفت:

من آدم صادقی هستم و خودم را خیلی راحت با استقلال منطبق کردم. ارتباط بسیار صمیمی و عاطفی داشتم با استقلال. در کرواسی هم که بودم، شنیده بودن که این تیم مدت زیادی قهرمانی نداشته است و هدفم این بود که همراه استقلال قهرمانی کسب کنم. اما از همان ابتدا متوجه شدم عده‌ای دوست ندارند بازیکنی مثل من که در سری آ بازی کرده در استقلال باشد. من توسط استراماچونی به استقلال آمدم و ایشان نیز به خاطر مسائل غیر فوتالی نتوانست کارش را ادامه بدهد. وقتی که آمدم، کارم سخت بود برای اینکه بتوانم خودم با منطبق کنم با این لیگ. من از یک لیگ خیلی تاکتیکی آمده بودم. اما روز به روز بهتر شدیم و افتخار می کنم که برای استقلال بازی کردم. به هر حال از همان ابتدا مشکلات زیادی داشتم. حالا نمی خواهم همه مسائل را از ابتدا بگویم. اما روزها و خاطرات خوبی را در استقلال داشتم.

وی در مورد ماه های آخرش در استقلال گفت:

بعد از اینکه به ماشین سازی گل زدم، به من گفتند که آیا دوست دارید قراردادت را تمدید کنی؟ من هم دوست داشتم که در استقلال بمانم. اول می خواستند یک سال تمدید کنند که من گفتم دو سال اما گفتند که مدیرعامل موافقت نکرده است و می خواهد یک سال باشد. صحبت کردیم درخصوص مسائل مالی، آن موقع استقلال 10 ماه به من بدهکار بود و همه این مبالغ را به قرارداد جدیدم انتقال دادیم. خوشحال بودم که قراردادم تمدید شده و فکر می‌کردم همه چیز درست شده است. یک بندی در قراردادم بود که هر ماهی که حقوق من دیرکرد داشته باشد، می توان 5 هزار یورو در هر ماه جریمه بگیرم. بعد از آن گفتند که آن بند ارزش ندارد و آن را در نظر نمی گیریم. روز به روز بدهی بیشتر بود و هر روز به تعویق می انداختند. خوشان گفتند که 14 ماه تعویق داشتند که حدود 50 هزار یورو دیرکردش می شد. 

حقوقم ماهانه 25 هزار یورو بود به اضافه پاداش ها. و مدیرعامل هر بار برای پرداخت حقوق از من تخفیف و بخشش پاداش‌هایم را می‌خواست! مثل پاداش هایی که برای لیگ قهرمانان باید می دادند. و من چون هدفم این بود که یک تاریخ جدید برای استقلال بنویسم و یک قهرمانی به دست بیاوریم. وقتی که آقای مجیدی آمدند، به من گفتند که برگرد و طبیعی بود که مدیرعامل نیز خوشحال شود از بازگشت من. به باشگاه گفتم نه به خاطر مدیرعامل بلکه به خاطر فرهاد مجیدی برمی‌گردم چون می خواستم به ایشان کمک کنم و ایشان برای من احترام قائل بودند. من برگشتم و حتی برای من بلیت خریدند. همزمان چند باشگاه ایرانی نیز به من پیشنهاد دادند. نشستیم و صحبت کردیم در مورد پاداش ها و گل ها، قرار شد 40 هزار یورو به من بدهد. من به آقای مجیدی گفتم باشد، اگر شما می گویید من موافقت می کنم. مجموع پاداش‌هایم 100 هزار یورو بود که مشکلات زیادی سر همین موضوع پیش آمد.

 در جلسه با عبدیان مشخص بود مدیرعامل دوست ندارد قراردادم تمدید شود. بعد از یک ساعت بدون نتیجه، جلسه را ترک کردم. مشکل مالیات را هم داشتم. نمی خواهم بگویم که مدیرعامل از کسی خط می گرفته است ولی خب به قرارداد من احترام نگذاشت. من رو راست می گویم، آمدم در ایران کار کنم و برای خانواده ام پول در بیارم.

میلیچ درخصوص رفتار مدیرعامل استقلال گفت:

مدیرعامل را من هیچ وقت در تمرین ندیدم. فقط در لیگ قهرمانان با ما به سفر آمد. شنیدم که چند روز پیش در تمرین آمد. می دانم که بچه ها ناراضی هستند. 

چند تا حقوق مدیرعامل به من پرداخت کرد اما همین الان بدهی استقلال به من بیشتر از زمان قبل از این مدیرعامل است و یک سری از قول ها هم که اصلا عمل نشد.

وی در مورد وضعیتش با استقلال گفت:

وکیلم نامه فسخ قرارداد را به باشگاه فرستاده و منتظریم ببینیم که چه جواب می دهند. ولی برگشتنم به ایران را باز گذاشتم البته نه با این مدیرعامل. باید به همه تبریک بگویم، خصوصا سرمربی که تمام تلاشش کرده است تا تیم را حفظ کند. پیشنهاداتی از باشگاه های دیگر داشتم اما مشخص نیست که فردا چه اتفاقی رخ می دهد. مجیدی گفت از رفتار مدیران باشگاه شرمنده است و هر تصمیمی که بگیرم از من حمایت می‌کند.

وی در مورد اینکه آیا بار قبل قراردادش را فسخ کرده بود یا نه گفت:

همه چیز قانونی انجام شد. همه چیز از طریق فیفا پیگیری شد. قرارداد من آن طوری که بود ادامه پیدا کرد و ادامه دارد. قرارداد من الان یک طرفه فسخ شده است و در زمان مناسب به فیفا شکایت می کنم و باید به من جریمه بدهند.

نامه‌ای به من دادند که 5 روز دیگر به باشگاه بیایم؛ چنین چیزی خنده‌دار است. می گفتند که بیا و تو تخلفاتی داشتی و باید به آن ها رسیدگی کنیم. برای دیاباته و دیگر بازیکنان استقلال هم به همین روش نامه دادند تا به تخلفات آنها رسیدگی کنند.

وقتی وضعیت تیم را برای رادوشویچ می‌گفتم، می‌گفت پرسپولیس مقابل استقلال رئال مادرید است. مشکل استقلال در یک کلمه می‌شود «سازماندهی».

دربی که پاس گل دادم خاطره انگیزترین بازی‌ام بود؛ قایدی بهترین بازیکن استقلال است.  

وی در مورد بهترین بازیکنی که در مقابلش قرار گرفته است گفت:

بازیکن های خوب زیاد داشتیم اما بازیکن خیلی تاپ ندیدم.

میلیچ در مورد دربی حذفی گفت:

دربی، دربی است. ربطی به جایگاه دو تیم ندارد. تاحالا در پنج دربی شرکت داشتم. در دو دربی استقلال خیلی زیبا بازی کرد. اما این بازی خیلی سخت خواهد بود. بخاطر حساسیتش نمی توانیم انتظار بازی زیبا داشته باشیم. برایم آسان نیست که در دربی نباشم و امیدوارم استقلال برنده باشد.

وی در بخش پایانی صحبت هایش گفت:

متأسفانه عده‌ای در باشگاه استقلال، مهمان‌نوازی ایرانی‌ها را زیر سوال می‌برند.

باشگاه کرایه خانه را پرداخت نکرده که باعث شده صاحبخانه وسایلم را نگه دارد. بعضی از وسایل بچه ام در خانه مانده است و من ناراحت شدم. اما هواداران به من عشق دادند اما باشگاه حتی یک حساب در ایران برای من باز نکرد که پاداش هایم را بدهد.

ایران یک کشوری است که جادوی زیادی دارد. رسانه های غربی ایران را طور دیگری معرفی می کنند.

پیامم به هواداران استقلال این است که از دو برادر مجیدی را حمایت کنند. می خواهم از فرزاد مجیدی تشکر کنم که پول هتل من را پرداخت کرد. امیدوارم فصل بعدی هم فرهاد مجیدی در استقلال بماند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه