|

تازه ترین واکنش کنعانی زادگان به اعتراض استقلالی ها

کنعانی‌زادگان از اینکه عده‌ای قصد کمرنگ کردن موفقیت‌های این تیم را دارند و پیروزی‌های پرسپولیس را به وزیر ورزش ربط می‌دهد بسیار عصبانی است.…

لینک کوتاه کپی شد

چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم پرسپولیس صدرنشین جدول لیگ برتر است و مدعی اصلی قهرمانی به حساب می‌آید. شاگردان یحیی یکی پس از دیگری رقبا را شکست می‌دهند و می‌خواهند هر طور شده با پنجمین قهرمانی متوالی رکوردی ویژه در فوتبال ایران ثبت کنند. در این میان مطابق چند فصل گذشته که پرسپولیس قهرمان شد بعضی‌ها قصد کمرنگ کردن قهرمانی‌های این تیم را دارند و به نوعی موفقیت‌های سرخ پوشان را به وزیر ورزش ربط می‌دهند. این دقیقا همان چیزی است که بازیکنان پرسپولیس را به شدت عصبانی کرده است.

محمد حسین کنعانی زادگان مدافع ملی پوش پرسپولیس یکی از آن‌هایی است که از وضع موجود و حرف و حدیث‌هایی که در مورد پرسپولیس زده می‌شود خیلی شاکی است. گفت‌وگوی اختصاصی خبرورزشی با کنعانی زادگان را در ادامه می‌خوانید.

اول از بازی با گل گهر شروع کنیم. ٣ امتیاز حساس را گرفتید.

خب ما می‌دانستیم گل گهر تیم خوبی است و فوتبال با کیفیتی ارائه می‌دهد. با این وجود بازی را بسیار خوب شروع کردیم و خیلی زود به گل رسیدیم. بعد از چند دقیقه گل دوم را هم زدیم و سعی کردیم بازی را کنترل کنیم. وقتی گل خوردیم و کار کمی سخت شد، ولی خداراشکر به خوبی بازی را مدیریت کردیم و توانستیم گل سوم را هم برنیم. به نظرم در نیمه دوم باز هم فرصت گل زدن داشتیم و می‌توانستیم با گل‌های بیشتری گل گهر را شکست دهیم. این پیروزی مبارک همه هواداران باشد و امیدوارم توانسته باشیم خوشحالشان کنیم.

نظرت در مورد گل‌های زیبای ترابی و نوراللهی چیست؟

واقعا گل‌های قشنگی بود دمشان گرم. البته احمد و مهدی روی این ضربات راه دور تبحر دارند و در تمرینات خیلی کار می‌کنند.

رقابت در صدر جدول خیلی حساس شده است ادامه لیگ را چطور می‌بینی؟

اواخر لیگ بازی‌ها سخت است و تیم‌ها به راحتی امتیاز نمی‌دهند. همانطور که شما گفتی رقابت برای قهرمانی خیلی حساس است. خداراشکر سرنوشت قهرمانی دست خودمان است و کاری به نتایج سپاهان و یا سایر تیم‌ها نداریم. جایی برای اشتباه کردن وجود ندارد و ما ٥ فینال نفسگیر پیش رو داریم. شک نکنید بدون اینکه تیمی را دست کم بگیریم و یا مغرور شویم بازی به بازی پیش می‌رویم و فقط به بردن بازی‌های باقی مانده فکر می‌کنیم. هدف ما از ابتدا قهرمانی بود و می‌خواهیم یک جام دیگر به هوادارانمان هدیه دهیم.

بازیکنان گل گهر خیلی به داوری اعتراض داشتند. به نظرت صحنه برخورد پهلوان و زکی پور پنالتی بود؟

من نمی‌دانم هر تیمی می‌بازد به اولین چیزی که گیر می‌دهد داوری است. از اول فصل داوران کلی به ضرر ما سوت زدند مگر حرفی زدیم و اعتراضی کردیم؟ اشتباه داوری همه جا وجود دارد و برای همه تیم‌ها پیش می‌آید. من فکر می‌کنم آن صحنه پنالتی نبود، ولی اصلا فرض می‌کنیم پنالتی بود. چرا کسی راجع به گل اول گل گهر که بازیکنشان دایو زد و داور به اشتباه خطا گرفت چیزی نمی‌گوید. همه کارشناسان داوری گفتند اصلا خطا نبود و گل حریف کاملا مردود بود. ما بعد از این گل جنجال کردیم؟ داد و بیداد کردیم؟ فریاد زدیم؟ اعتراض کردیم؟ نخیر به کارمان ادامه دادیم و گل سوم را زدیم.

وقتی هفته قبل در بازی گل گهر و استقلال به گفته کارشناسان داوری گل اول استقلال مردود بود و پنالتی گل گهر گرفته نشد بازیکنان گل گهر کارشناس داوری نشدند و اعتراضی نکردند؟ چرا آنجا هیچ حرفی نزدند؟ نه برادر من بعضی‌ها عادت کردند وقتی می‌بازند به زمین و زمان گیر می‌دهند و بهانه می‌گیرند. در همین بازی ما با گل گهر نیمکت گل گهر از اول بازی مشغول اعتراض بود. آنقدر اعتراض می‌کردند که داور خطا‌های ٥٠-٥٠ که هیچ ٧٠ به ٣٠ را هم به نفعشان سوت می‌زد.

بعد از بازی سید جلال و نورالهی نسبت به مشکلات مالی اعتراض داشتند. در این رابطه چه صحبتی داری؟

حق دارند اعتراض داشته باشند. تیم ما واقعا به لحاظ مالی مشکل دارد. به آخر فصل نزدیک می‌شویم، ولی کلی از قراردادمان را نگرفتیم. به فینال آسیا رفتیم قهرمان لیگ و سوپر جام شدیم هیچ پاداشی نگرفتیم. هرسال جام می‌گیریم و قهرمان می‌شویم، ولی پول را تیم‌های دیگر می‌برند. نمی‌دانم کجای این کار عدالت است. این حرف‌ها را می‌زنم تا همه بدانند قهرمان ایران و فینالیست آسیا چه مشکلاتی دارد و گرنه هیچ منتی روی هواداران نیست. با تمام وجود برای موفقیت پرسپولیس بزرگ و هوادارانش تلاش کردیم و جنگیدیم؛ بازهم این کار را می‌کنیم، چون وظیفه خودمان می‌دانیم.

از اول فصل به هواداران قول دادیم برای خوشحالیشان می‌جنگیم و هرچه داریم می‌گذاریم تا با قهرمانی خوشحالشان کنیم. شک نکنند سر عهدمان هستیم و تا آخرین نفس برای قهرمانی می‌جنگیم، ولی بقیه فکر نکنند، چون سکوت می‌کنیم و در مورد مشکلات حرف نمی‌زنیم همه چیز گل و بلبل است و هیچ مشکلی نداریم. آخرش هم به ما می‌گویند حکومتی و ادعا می‌کنند به خاطر حمایت وزیر قهرمان می‌شویم. اینکه تلاش و زحمت یک مجموعه را زیر سوال می‌برند خیلی زشت است و باید به خاطر کارشان خجالت بکشند.

به نظرت چرا قهرمانی‌های پرسپولیس را به وزیر ربط می‌دهند؟‌

نمی‌دانم حتما زورشان در زمین به ما نمی‌رسد و نمی‌توانند قهرمان شوند می‌گویند وزیر پرسپولیسی است. توانایی بردن تیم‌های معمولی را هم ندارند می‌گویند کار وزیر است. بابا بس کنید این حرف‌ها را. به خدا دوران این مظلوم نمایی‌ها و هوچی گری‌ها تمام شده است. روی تیم خودتان تمرکز کنید به پرسپولیس گیر ندهید.

این روز‌ها بحث انتشار قرارداد بازیکنان پرسپولیس و استقلال داغ است. حتی سعید آقایی اعلام کرد که اگر یک بازیکن استقلال قراردادش را منتشر کند من به عنوان اولین نفر این کار را می‌کنم. نظر تو در این خصوص چیست؟

من که از خدایم است این اتفاق بیفتد تا همه ببینند چه خبر است. من خودم با کمال میل اگر استقلالی‌ها قراردادشان را منتشر کنند قراردادم را رسانه‌ای می‌کنم. بگذارید یکبار برای همیشه تکلیف خیلی از مسائل مشخص شود. ما که در این فوتبال هستیم می‌دانیم چه خبر است و کدام بازیکن از کدام تیم خاص چقدر می‌گیرد. شک نکنید اگر قرارداد‌ها منتشر شود مردم خیلی از چیز‌ها را متوجه می‌شوند و می‌بینند کدام تیم حمایت می‌شود و چه قرارداد‌هایی بسته شده است. بار دیگر تاکید می‌کنم با حرف‌های بیهوده تلاش مجموعه پرسپولیس را زیر سوال نبرید. همه ما زحمت می‌کشیم تا این نتایج خوب بدست می‌آید لطفا انصاف را رعایت کنید.

تو اعلام کردی تا پایان فصل فقط روی بازی‌های پرسپولیس تمرکز می‌کنی، ولی تقریبا هر هفته رسانه‌های قطری خبر از توافق تو با یکی از باشگاه‌های این کشور خبر می‌دهند.

من بار‌ها در این مورد صحبت کردم و باز هم می‌گویم تمام فکر و ذهنم روی بازی‌های پرسپولیس است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. آخر فصل در مورد این مسائل حرف می‌زنم و تصمیم می‌گیرم.

اسکوچیچ در تیم ملی ماندنی شد. نظرت در این رابطه چیست؟

به نظرم بهترین تصمیم ماندن اسکوچیچ بود و خوشحالم می‌توانیم دوباره در کنار هم کار کنیم. او مربی خوبی است و با تیم ملی هم نتایج خوبی گرفته است. امیدوارم با اتحاد و کمک همه بتوانیم در مرحله بعد مقدماتی جام جهانی هم خوب کار کنیم و یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی باشیم.

در مورد قرعه تیم ملی چه نظری داری؟

برای ایران که یکی از قدرت‌های آسیا است فرقی نمی‌کرد با چه تیم‌هایی همگروه شود. با این حال فکر می‌کنم قرعه خوبی بود و امیدوارم بهترین نتایج برای تیم ملی کشورمان رقم بخورد. به نظرم جای اشتباه وجود ندارد و همه تیم‌ها مدعی صعود به جام جهانی هستند. کار راحت نیست، ولی مطمئن باشید با تمام وجود برای سربلندی ایران می‌جنگیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها