|

پنجره نقل‌وانتقالات سوم برای نمایندگان ایران باز می‌شود؟

در صورت عدم تحقق این موضوع باشگاه ها فقط مجاز به استفاده از بازیکنان قبلی و دارای قرارداد معتبر با باشگاه می‌شدند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شیوع بیماری کووید-۱۹ در سال گذشته منجر به تغییر زمان برگزاری مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در شهریور ماه ۱۳۹۹ شد و به این دلیل باشگاه‌های کشورمان با مشکلاتی در رابطه با مدت و اعتبار قرارداد بازیکنان و کادر فنی مواجه شدند. چرا که طبق آیین‌نامه مسابقات، کلیه بازیکنان باید دارای قرارداد معتبر در حین مسابقات با باشگاه خود باشند که در فدراسیون آن کشور نیز ثبت شده باشد.

بر اساس تقویم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال اخیر، با توجه به اینکه مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات در سال ۲۰۲۱ در شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود که در آن زمان، فصل مسابقاتی لیگ برتر کشور به اتمام می‌رسد و مجددا تیم‌ها با مشکل مدت و اعتبار قرارداد بازیکنان مواجه می‌شوند، با پیگیری و مکاتبات صورت گرفته با کنفدراسیون فوتبال آسیا از طریق دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون، این بند از آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نهایتا اصلاح شد و از این پس باشگاه‌ها می‌توانند برای مسابقات این مرحله، از پنجره نقل و انتقالات سوم نیز استفاده کنند. در حالی که باشگاه در سال‌های گذشته ‎ها تنها می‌توانستند از بازیکنان ثبت شده در مرحله گروهی مسابقات و در پنجره دوم استفاده کنند.

لازم ذکر است، در صورت عدم تحقق این موضوع، باشگاه‌ها در این مرحله از استفاده از بازیکنان جدیدی که در فصل نقل و انتقالات پیش فصل به عضویت باشگاه درمی‌آیند، محروم و فقط مجاز به استفاده از بازیکنان قبلی و دارای قرارداد معتبر با باشگاه می‌شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها