|

بایرن ۷۸ امتیازی شد

بایرن‌مونیخ جشنواره گل و جشن قهرمانی به راه انداخت

در آخرین هفته بوندس‌لیگای آلمان، بایرن‌مونیخ به بردی شیرین مقابل آگسبورگ رسید.

لینک کوتاه کپی شد

بوندس‌لیگای آلمان امروز با برگزاری ۹ دیدار امروز به کارش خودش خاتمه داد و بایرن‌مونیخ قهرمان و دورتموند موفق شدند در این هفته رقبای خودشان را شکست دهند، در حالی که لایپزیش نایب‌قهرمان شکست خورد.

بایرن در روزی که با چند ستاره کهنه‌کار و مربی‌اش وداع کرد، آگسبورگ تیم دیگری از ایالت باواریا را ۵ بر ۲ شکست داد. مونیخی‌ها در این دیدار توسط گوولِو (مدافع حریف) در دقیقه ۹، گنبری در دقیقه ۲۳، کیمیش در دقیقه ۳۳ و کومن در دقیقه ۴۳ به گل رسید تا این که هان و نیدرشنر در دقایق ۶۷ و ۷۲ با گل‌هایی که زدند فاصله را کاهش دادند. دقیقه آخر بازی لواندوفسکی گلی که منتظر بود را زد و با ۴۱ گل آقای‌گل شد تا پایانی فوق‌العاده در این فصل داشته باشد.

بایرنِ قهرمان ۷۸ امتیازی شد و با فاصله ۱۳ امتیازی سینی قهرمانی را بالای سر برد.

دورتموند موفق شد مقابل بایرلورکوزن با نتیجه ۳ بر یک پیروز شود. هالند در دقایق ۵ و ۸۴ و رویس در دقیقه ۵۱ برای دورتموند گل زدند و بندر در دقیقه ۸۹ از روی نقطه پنالتی برای لورکوزن گلزنی کرد.

دورتموند ۶۴ امتیازی هم در رده سوم جای گرفت.

لایپزیش با یولیان ناگلزمن پایان بدی داشت و ۲ بر یک به اونیون‌برلین باخت. فردریش و کروسه در دقایق ۶۷ و ۲+۹۰ برای تیم برلینی گل زدند، در حالی که کلایورت پیش از آن‌ها دقیقه ۵۵ برای لایپزیش گلزنی کرده بود.

با وجود این شکست، لایپزیش ۶۵ امتیازی در رده دوم جای گرفت.

در سایر بازی‌ها نتایج زیر رقم خورد:

فرانکفورت ۳ - فرایبورگ یک

کلن یک - شالکه صفر

هوفنهایم ۲ - هرتابرلین یک

اشتوتگارت صفر - آرمینیا بیلفلد ۲

وردربرمن ۲ - مونشن‌گلادباخ ۴

ولفسبورگ ۲ - ماینتس ۳

به این ترتیب بایرن‌مونیخ، لایپزیش، دورتموند و ولفسبورگ نماینده‌های بوندس‌لیگا در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود، در حالی که فرانکفورت، بایرلورکوزن و اونیون‌برلین به لیگ اروپا رسیدند. شالکه و وردربرمن، تیم‌های پرطرفدار هم به دسته پایین‌تر سقوط کردند، در حالی که کلن باید در پلی‌آف منتظر تیم سوم بوندس‌لیگای ۲ باشد.

منبع: فرارو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها