|

شکوری:پرسپولیس را مانند سایر تیم‌ها ببینند

سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، باید همه تیم‌های لیگ برتری را به یک چشم نگاه ببینند.

لینک کوتاه کپی شد

ابراهیم شکوری درباره مسائل مربوط به سفر اعضای تیم پرسپولیس به هند برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: متأسفانه تا امروز (سه‌شنبه) کارهای ویزای کاروان ما انجام نشده است، اما بچه‌های باشگاه شبانه‌روز تلاش می‌کنند و سایر قسمت‌های مرتبط با فوتبال هم باید کمک کنند. با دستور عزیزی خادم بحث از روز گذشته فعال‌تر شده است و امیدوارم این مشکل حل شود. گرفتن ویزای هند بسیار پیچیده است؛ به خصوص درباره رقم صدور ویزا که قیمت آن به ازای هر نفر، 280 دلار است. فُرم‌های بسیاری باید پُر شود و بچه‌های ما شبانه‌روز کار می‌کنند.

وی در مورد زمان پرواز اعضای تیم پرسپولیس به هند بیان کرد: تلاش کردیم با هماهنگی و مساعدت مدیرعامل محترم، پروازی چارتر برای تیم در نظر بگیریم. با توجه به اینکه شرایط کرونایی هند حاد است، شاید اگر با پرواز دیگری عازم این کشور شویم، مشکلاتی پیدا کنیم و به احتمال زیاد، پرواز اعضای تیم به صورت چارتر و بعد از بازی پنجشنبه (دیدار با نساجی) انجام می‌شود.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا سرخپوشان با برگزاری دیدار با نساجی در روز پنجشنبه موافق بودند یا خیر، تصریح کرد: خیر ما مشکلی نداریم. باشگاه می‌خواهد عدالت رعایت شود و مواردی که برای پرسپولیس در نظر گرفته می‌شود، برای سایر باشگاه‌ها هم در نظر گرفته شود. به برنامه‌ریزی سازمان لیگ احترام گذاشتیم و می‌خواهیم به همه تیم‌ها با یک دید نگاه کنند. تابع سازمان لیگ و ستاد مبارزه با کرونا هستیم و مشکلی بابت بازی نداریم. ما از برنامه سازمان لیگ،‌ قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا هم تبعیت کردیم و می‌خواهیم عدالت رعایت شود.

شکوری که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درباره شکایت باشگاه پرسپولیس از حضور بازیکن غیرمجاز، چمن ورزشگاه امام رضا (ع) و حضور تماشاگر در استادیوم خاطرنشان کرد: این همان عدالتی است که درباره آن صحبت کردم. یک بار سازمان لیگ، ما را به دلیل زیاد بودن میهمان‌های تیم میهمان جریمه کرد! این در حالی است که شش کارت در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار می‌دهند و ما می‌توانیم شش میهمان وارد ورزشگاه کنیم. با این حال کمیته انضباطی، باشگاه پرسپولیس را جریمه کرد. در هر شهری با این مشکلات روبه‌رو هستیم. نمی‌دانیم تماشاگران با بلیت‌فروشی به ورزشگاه می‌آیند یا آشنایان مسئولان باشگاه هستند.

وی با بیان اینکه تعداد بسیار زیادی از هواداران وارد ورزشگاه می‌شوند که برخوردی با آنها نمی‌شود، گفت: حتی کنار زمین هم شاهد حضور نفرات اضافی زیادی هستیم که تیم را از لحاظ فنی دچار مشکل می‌کنند. اگر بازیکنان از لحاظ بهداشتی دچار مشکل شوند، تبعات جبران‌ناپذیری برای ما به دنبال دارد. درباره بازیکن تیم پدیده هم مستندات کاملاً مشخص است و شکایت خود را به سازمان لیگ فرستادیم. مقررات در این باره مشخص است و منتظر پاسخ سازمان لیگ هستیم. می‌خواهیم اگر تخلفی صورت گرفته است، به آن رسیدگی و حق باشگاه پرسپولیس به آن داده شود.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد لو رفتن ترکیب این تیم در صفحات مجازی اظهار داشت: این موضوع به دست مدیریت باشگاه رسیده و سمیعی دستور پیگیری ویژه داده است. از هواداران می‌خواهم تمرکز خود را روی حمایت از تیم بگذارند. شاید این مسائل توسط کسانی مطرح می‌شود که دست‌شان از باشگاه کوتاه شده و ممکن است تیم را وارد حاشیه کند. کادر فنی ما بسیار حرفه‌ای است و بازیکنان ما در چندین دوره متوالی مسابقات آسیایی حضور دارند. آنها موفق عمل کرده‌اند و وارد حاشیه نمی‌شوند. هواداران وارد بازی آنهایی که منافع‌شان قطع و دست‌شان از باشگاه کوتاه شده است، نشوند و امیدوارم این مشکل که حاد هم نیست، حل کنیم.

شکوری در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه پرسپولیس شرایط هند را سنجیده است یا خیر، تصریح کرد: همه موارد موردنیاز برای تیم را به هند، فدراسیون فوتبال و AFC ارسال کردیم. همه الزامات تیم از جمله هتل، فاصله تمرینی، فاصله هتل تا فرودگاه و موارد بهداشتی و امنیتی را در نامه به کنفدراسیون فوتبال آسیا ذکر کردیم و خواستیم که درباره مسائلی چون موضوعات بهداشتی و امنیتی به ما تضمین دهند. AFC در جواب گفته است که همه موارد را رصد می‌کنیم که امیدوارم این اتفاق بیفتد. پیش‌بینی می‌کنیم که شرایط هند با امارات، قطر و ایران هم متفاوت باشد، چرا که به تازگی میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کرده‌اند.

«ما با چالش روبه‌رو هستیم و در کارگروهی که به ریاست سمیعی تشکیل شده است، تلاش می‌کنیم مشکلات احتمالی را رصد کنیم.»، وی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: شاید شرایط برای ما ناشناخته است و خود کشور هند و شهر گوا با لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری متمرکز رقابت‌ها ناآشنا باشد. امیدوارم مشکلی پیش نیاید، اما می‌دانیم با مشکلات زیادی مواجه می‌شویم. هیچ پرواز مستقیمی به گوا وجود ندارد و می‌طلبد که نهادهای دیگر که با فوتبال درگیر هستند هم دخالت کنند. فدراسیون فوتبال هند، باشگاه پرسپولیس را برای نامه‌نگاری قبول نمی‌کند و مکاتبات باید توسط فدراسیون فوتبال انجام شود.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس با تأکید مجدد بر اینکه کلیه مکاتبات باید از طریق فدراسیون‌ها انجام شود، بیان کرد: قرار است مکاتبه‌ای با فدراسیون فوتبال هند برای دریافت دعوتنامه و ویزا انجام شود که باید از طریق فدراسیون همان کشور باشد. با دستور رئیس فدراسیون فوتبال، کارها سریع‌تر انجام می‌شود و با اینکه کمی زمان را از دست دادیم، امیدوارم مشکلات تا روز پرواز حل شود.

منبع:ورزش3

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها