|

آمار استثنایی پرسپولیس در لیگ برتر

تیم پرسپولیس از ۲۳ فصل لیگ برتر ایران ۱۲ فصل را در رتبه اول یا دوم سپری کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

این رکوردی تاریخی برای تیم پرسپولیس محسوب می‌شود که با پیروزی در بازی دیروز مقابل هوادار و باتوجه به توقف سپاهان، جایگاه دومی خود در لیگ بیست و سوم را قطعی کرد و حالا منتظر لغزش استقلال برای تکیه بر جایگاه صدرنشینی خواهد نشست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ نکته جالب در مورد پرسپولیس این که سرخپوشان در ۱۲ فصل نخست لیگ برتر تنها دو قهرمانی داشتند و هرگز نایب قهرمان نشده بودند اما در ۱۱ فصل بعدی ۷ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی به دست آوردند تا موفق‌ترین تیم لیگ برتر خلیج فارس لقب بگیرند.

پرسپولیس یک بار با علی دایی، یک بار با برانکو ایوانکوویچ و یک بار با یحیی گل‌محمدی در رتبه دوم قرار گرفته که در این فصول به ترتیب فولاد، استقلال خوزستان و استقلال به عنوان قهرمانی دست یافتند.

همچنین ۸ عنوان قهرمانی تیم پرسپولیس با هدایت علی پروین، افشین قطبی، برانکو ایوانکوویچ (سه بار) و یحیی گل‌محمدی (سه بار) رقم خورده و آنها این بار شانس کسب جام با یک سرمربی جدید را دارند.

جالب اینکه در ۲۳ فصل لیگ برتر ایران پرسپولیس بیشتر از نصف فصول را در جایگاه اولی یا دومی حضور داشته و تنها ۱۱ فصل از این جایگاه پایینتر بوده که از بین آن ۲ بار هم در رتبه سومی فصل را به پایان رسانده تا آماری فوق‌العاده را از خود به جای بگذارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی